Advert
Advert
Advert

Nissibi Köprüsü Yapımı Devam Ediyor

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Atatürk Barajı Gölü üzerinde yapımı devam eden Nissibi Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu.

Nissibi Köprüsü Yapımı Devam Ediyor
Nissibi Köprüsü Yapımı Devam Ediyor


İki yıl önce temeli atılan ve tamamlandığında Türkiye’nin üçüncü en uzun asma köprüsü özelliğini taşıyacak olan Nissibi Köprüsündeki incelemeleri sırasında Vali İzzettin Küçük’e Siverek Kaymakamı Hamza Erkal da eşlik etti. Vali Küçükyüklenici firma yetkililerinden inşaatla ilgili bilgi alırken, köprünün Ekim ayında trafiğe açılacak olmasının sevindirici bir gelişme olduğunu kaydetti.

Tamamlanacak olan köprünün bölgenin ulaşımını oldukça rahatlatacağını belirten Vali Küçük, köprünün sadece bölge açısından değil, Türkiye açısından önemli bir yatırım olduğunu kaydetti. Yapılan her yatırımın bölgeyi daha da cazip hale getirdiğini dile getiren Vali Küçük: “Özellikle doğu illerinin daha ulaşılabilir olması yönünde devletimizin yaptığı yatırımlar bölgeyi yatırımcılar için cazip hale getiriyor. Yeni yollar, yeni havaalanları ve bu gördüğümüz köprü gibi daha nice yatırımlar ülkemizin bir ucundan diğer ucuna seyahati mümkün kılarken bölge halkının da yüzünü güldürmektedir” dedi.

Doğal güzelliği bakımından da bölgenin kayda değer özellikler taşıdığını vurgulayan Vali Küçük: “Ulaşım ağının gelişmesiyle eminim ki bu bölge her insanın gelip görmek isteyeceği yerlerden biri olacaktır” dedi.

Bölgede ulaşımı sağlamak amacıyla çalıştırılan feribotla Adıyaman tarafına geçen Vali İzzettin Küçük daha sonra beraberindekilerle birlikte tekneyle baraj gölü üzerinde dolaştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mahmut ali     2014-07-07 Çok önemli bir köprü. ama inşaat süreci biraz ağır devam ediyor. yetkililer hızlandırırsa iyi olur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!