Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Nisanur Dergisi Kasım sayısı çıktı

Nisanur Dergisi Kasım sayısı çıktı

Aile dergisi Nisanur ile ücretsiz eki Nur Çocuk dergilerinin Kasım 2015 sayısı çıktı. Nisanur, 48. sayısında kibir konusu üzerinde yoğunlaşırken, başyazısında ise kadınların sorumluluğuna dikkat çekiliyor.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2015 Perşembe 11:27
Nisanur Dergisi Kasım sayısı çıktı

Aile dergisi Nisanur ile ücretsiz eki Nur Çocuk dergilerinin Kasım 2015 sayısı çıktı. Nisanur, 48. sayısında kibir konusu üzerinde yoğunlaşmış. Derginin editör yazısında; üstünlüğün ancak ‘takva’ ile olabileceği vurgulanıyor.

Nisanur Dergisi 48. sayısında dosya konusuna ilişkin editör yazısında, Kibrin Şeytani bir haslet olduğu belirtilerek, “Peki, hiç sorduk mu kendimize; şeytan (aleyhila’ne) en çok neyle vurmaya çalışıyor bezi, diye? Kimine göre farklılık arz edebilirse de genel itibariyle kendisinin isyan etmesine; haliyle dergâh-ı ilahiden kovulmasına sebebiyet veren ‘üstünlük taslama’ yönümüzü harekete geçirdiği nice misallerle sabittir. Kendisi kibrinin esiri/kurbanı olduğu gibi buna sebep gördüğü insanoğlunu da buna kurban etmeye meyletti. Kıyamete değin de devam edecek buna… Şu halde, ne yapalım da Rabbimizin İblis’e mühlet verirken ‘müstesna’ kıldığı ihlaslı kullarından olabilelim, diye bir araştırma gereği duyduk. Ve karşımızda kırılması elzem bir put misali dikilen ‘kibri’, ondan kaynaklı üstünlük taslama merakını dosyamıza aldık bu ay…” ifadelerine yer verilmiş.

Derginin Kasım sayında işlenen konulardan birkaçına bakacak olursak; İnsanoğlunun kalbine saplanan zehirli oklardan biri olan kibrin, hayırlı ameller açısından ölümcül bir hastalık olduğu ve kendisine ihsan edilmiş ilim nimetiyle, karşısındaki insanları hor ve hakir, yetersiz ve cahil görmenin kişinin yaptığı tüm iyilikleri silip süpüreceği… İnsanlardaki beğenilme ve övülme isteğinin imtihanın bir gereği olduğu ve ancak kontrol edilebildiği taktirde insanı iyiye, doğruya, güzele yönlendireceğini belirtiliyor.

Derginin Başyazı’nda ise kadınların sorumluluğuna dikkat çekilerek, “Kadınlar, İslami sorumluluklarını hakkıyla yerine getirerek, özellikle genç kızlarımızı eğiterek ve İslami bilinç kazandırarak toplumun yapısında ciddi bir değişime yol açabilirler” tespitinde bulunuluyor.

Bu ayın röportajı ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sümeyye Eşin ile gerçekleştirilmiş. Öte yandan EFT Uzmanı Opr. Dr. Ayşe Duman dosya konusu ile ilgili tavsiyeler içeren bir makale kaleme almış.

Tefsir, bilim, sağlık konulu yazılar ve birbirinden lezzetli yemek tarifleriyle Nisanur bu ay da dopdolu.

Dergiye www.nisanurdergisi.com ya da 0212 562 18 81 numaralı telefondan ulaşabilir, abone olabilir, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Çiğ köfte Şanlıurfa'ya ait olduğu kanıtlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com