Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Nihayet Topçu Meydanı ihalesi yapılacak

Nihayet Topçu Meydanı ihalesi yapılacak

Şanlıurfa Belediyesi Topçu Meydanı ihalesini 12 Nisanda yapıyor. Belediye Encümen Odasında toplanan ihale komisyonu Topçu Meydanı ihalesi için açıklama yapıldı.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2012 Perşembe 16:33
Nihayet Topçu Meydanı ihalesi yapılacak
Şanlıurfa Belediye Başkanı İbrahim Güllüoğlu yaptığı açıklamada “Belediye encümenimiz yine önemli toplantılarından birini yaptı. Bugün gerçekten Urfa için Urfa’nın geleceği için kentte yaşayanlar için. Çok önemli bir karara yine imza atıyoruz.”dedi

Topçu meydanında birkaç binanın yıkımını gerçekleştirdiklerini birkaç gün içerisinde de Bölge idare mahkemesi binasının yıkımına başlayacaklarını belirten Güllüoğlu, Topçu meydanında iki katlı bin 50 araçlık bir otopark yapacaklarını belirtti. İhaleye katılmak isteyenlerin gerekli şartnameleri belediyenin Tapu Emlak Müdürlüğüne müracaat ederek gerekli bilgiyi alabileceğini söyledi.

Topçu Meydanında yapılacak otoparkın 25 yıl bedelsiz kiraya vereceklerinin altını çizen Güllüoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:”Bilindiği üzere topçu meydanı olarak adlandırdığımız eski vilayet binası eski tekel binasının yıkımını gerçekleştirdik. Ve mevcut olan bölge idare mahkemesini de kaldırtıyoruz birkaç gün içerisinde. Bununla birlikte yine o bölgede alta iki kat olmak üzere bin 50 araçlık katlı otoparkın ihalesi ile ilgili bugün karar aldık. Bu karar çerçevesinde bu bölgeyi 25 yıl bedelsiz kiraya vereceğiz. Bunun karşılığında da 2 katlı bin 50 araçlık otoparkı Şanlıurfa’ya bölgeye kazandırmış olacağız. Konuyla ilgili bilgi almak isteyen insanlarımız Tapu Emlak müdürlüğümüze müracaat ederek şartnameyi temin edebilirler.12 Nisan 2012 günü yine belediye encümen salonunda bu işin ihalesini yapacağız. Çok açık herkesin katılabileceği belli bir teminatı yatırdıktan sonra yine önem arz eden sivil toplum örgütleriyle tartıştığımız ve onlarla diyalog içinde çalıştığımız ve üstünde de üst yapısı olan sert zeminiyle bölgeye mitinglere etkinliklere hizmet eden böyle bir meydanı Urfa’ya kazandırmak istiyoruz.”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com