Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Nihayet Su sorunu çözülüyor

Nihayet Su sorunu çözülüyor

Şanlıurfa'nın nüfus yoğunluğu bakımından en büyük mahallelerinden biri olan Konuklu'nun su sorunu çözüme kavuşuyor. Büyükşehir Belediyesi'nin devam eden çalışmaları ile bölgede toplamda 25 bin metrelik içme suyu hattı döşendi.

Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2016 Cuma 16:08
Nihayet Su sorunu çözülüyor

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Atık Su Arıtma Tesisi için ana kolektör hatlarının şebeke döşeme çalışmalarına başladı. Yapılan faaliyetlerin sonucunda toplamda 12 bin metre 1.400’lük hat döşemesi yapılacak. Başlatılan çalışmada şu ana dek 800 metrelik hat döşemesi tamamlanırken ekipler yoğun bir çalışma mesaisi harcıyor.
Toplamda 12 bin metreye ulaşacak olan projenin Konuklu ayağının yapılıyor olması ve kanalizasyon hatlarıyla beraber aynı zamanda içme suyu şebeke hatlarının çekiliyor olması sebebiyle mahalle adeta şantiye sahasına dönüştü.

ALTYAPIDA KALİTELİ VE UZUN ÖMÜRLÜ MALZEMELER
25 bin metre içme suyu hattının döşendiği Konuklu’da artık daha sağlıklı ve kesintisiz şebeke suyu hizmeti verilecek. Büyükşehir bünyesindeki Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında artık kullanılamaz hale gelen alt yapı malzemeleri değiştirilerek yerine uzun ömürlü ve kaliteli malzemelerle yenileniyor.
Yapılan revizyon sayesinde Konuklu içme suyu problemi de çözülmüş olacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com