Advert
Advert
Advert

Nihat Çiftçi: Makam ve mevkiler geçicidir

Nihat Çiftçi: Makam ve mevkiler geçicidir
Nihat Çiftçi: Makam ve mevkiler geçicidir

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarına Başkanlık koltuğuna oturduğu yaklaşık 15 aylık süreçte Karaköprü'de yapılan çalışmaları ve Karaköprü'nün dünü ile bugününü anlattı. Turizm ve Otelcilik Uygulama Okulu konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya kentte görev çok sayıda ulusal medya temsilcileri ve yerel basın temsilcileri katıldı. Başkan Çiftçi basın aracılığıyla kamuoyunun Karaköprü'de yapılan yenilikleri görmesini amaçladıklarını belirtti. Periyodik olarak iki-üç ayda bir bu tür toplantıların yapılacağını ve kamuoyunun aydınlatılacağını da belirten Başkan Çiftçi: "sağ olsun arkadaşlar slayt hazırlamışlar slaytta yer alan fotoğraflara bakınca Karaköprü'nün çehresinin nasıl değiştiğini gördüm. Sürekli gözümüzün önünde olduğu için bazı şeyleri fark edemiyoruz" dedi.

Başkan Çiftçi ayrıca konuşmasında: "Karaköprü'nün 6 mahallesini gezdik. Karaköprü gerçekten 6 mahallesi ile çok dinamik bir bölgedir. Sürekli yapılaşan, 4 tarafı da inşaat halinde ve buna hizmet yetiştirmek hiçte kolay değildir. Biz kadro olarak bunun farkındayız. Ama hiçbir zaman yılmıyoruz, bunu başarmak durumundayız. Her noktasına da yetişmek zorundayız. Bu arzuyla, bu coşkuyla hareket ediyoruz. Bunu yaparken tabi ki imkan ve olanaklar çok önemli. Siz bir kenti alt yapı ve üst yapı ile geliştirmek zorundasınız. Sonuçta yapının kurulduğu yer takdir ederseniz ki gezi esnasında da gördük dağlık bir bölge, tarla, yada bahçe, yada dağ alanda. Yani sonuçta buraya siz sağlıklı anlamda, teknik anlamda alt yapıyı getirmeden hemen üst yapıya geçemezsiniz. Bende arkadaşlarımla birlikte yaptığımız toplantılarda sürekli şunu söylüyorum, zaten Karaköprülü vatandaşlar bize güvenip 5 yıldır bu emanetin bizim tarafımızdan yerine getirilmesini sağladılar.' Dolayısıyla biz hakkımızı peşin almış durumdayız. Biz bilimin bize emrettiği gibi çağdaş bir kent nasıl oluşuyorsa onu yapmak durumundayız. Eleştiriler muhakkak önemli ama bilimsel olarak bir hizmetin yapım şekli neyse, ona
riayet etmemiz lazım. Bununla hareket ediyoruz. Dolayısıyla halk bir kentin ancak ve ancak sağlıklı bir alt yapısı ile üst yapısı mümkün olabilir. Buda aynı zamanda kaynakların heba olmaması, doğru bir şekilde değerlendirilmesi ve gelecek nesillere taşınması adına da önemlidir
" dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Nihat Çiftçi, 1 yıl içerisinde yaptığı çalışmaları değerlendirdi. Toplantı daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

Basın mensuplarının en çok merak ettikleri konu ise Karaköprü'nün güvenlik sorunu oldu. Başkan Çiftçi'ye sorulan ‘Karaköprü halkının güvenliği için asayiş kontrolünün Jandarma'dan alınıp emniyete verilmesi' hakkındaki çalışmalarının olup olmadığı soruldu.

Başkan Çiftçi güvenlik sebebiyle ilgili sorulan soru üzerine: "Konuyla ilgili çalışmalarımız sürmektedir. Konu şuanda bizden çıkmış ve Vali beyin emrine kalmıştır. Gerekli çalışmların yapıldığına inanıyorum. İnşallah 2011 yılında Karaköprü Jandarma'dan alınıp, Polise verildiğinde sizlere bunun müjdesini vereceğim" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu