Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Nevruz etkinlikleri başladı.

Nevruz etkinlikleri başladı.

Giriş Tarihi: 19 Mart 2010 Cuma 16:35
Nevruz etkinlikleri başladı.

Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi Fen Edebiyat Fakültesi Büyük Amfi Tiyatro alanında gerçekleştirilen etkinliklere Vali Nuri Okutan, Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan Harran Üniversitesi Rektörü İ. Halil Mutlu, Belediye Başkan Yardımcısı Habip Arslan ve üniversite öğrencileri katıldı.
Kabil Şermatov'un tarafından "Özbekistan'da Nevruz Bayramı", Doç. Dr. Mustafa Sarı tarafından "Türk Edebiyatında Nevruz" ve Yrd. Doç. Dr. İbrahim İslam tarafından da "Nevruz Bayramı'nın Tarihi ve Kültürel Önemi" konulu panellerle başlayan Nevruz etkinlikleri, Yrd. Doç. Dr. Afgan Salayev Yönetiminde Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencilerince "Bahar Türküleri" seslendirildi. Halk oyunlarının ardından temsili nevruz ateşi Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve Rektör İ. Halil Mutlu tarafından yakıldı.
Nevruz ateşinden ilk olarak Vali Okutan, akabinde de Rektör Mutlu atladı. Nevruz ateşinin yakılmasının ardından Vali Nuri Okutan etkinliğe katılan öğrencilerle halay çektikten sonra, ikram edilen hediğin tadına baktı. 2010 nevruz etkinlikleri Harran Üniversitesi Kapalı Spor Salonu önünde Vali Nuri Okutan, Rektör Halil Mutlu ve Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan üniversite öğrencileri ile birlikte fidan dikmesiyle sona erdi.

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com