Advert
Advert
Advert

Nemrut Dağı'na alternatif kayak pistleri yapılacak

Bitlis'te bulunan Nemrut Dağı'ndaki kayak tesislerine İl Özel İdaresi tarafından alternatif pistler yapılacak.

Nemrut  Dağı'na alternatif kayak pistleri yapılacak
Nemrut  Dağı'na alternatif kayak pistleri yapılacak

 İl Özel İdaresi tarafından 2006 yılında 4 milyon TL’ye mal edilerek yapılan ve yaklaşık pist uzunluğu 2 bin 500 metre olan Nemrut Kayak Merkezine alternatif 3 ayrı pist yapılacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bitlis İl Genele Meclis Başkanı Adnan Süphanoğlu, bölgede kayak sporunun 7’den 70’e herkes tarafından yapıldığını, tesisin daha işler hale getirilmesi ve kayak sezonunu uzun tutmak amacıyla 3 yeni pist daha inşa edeceklerini söyledi.

Bitlis’in kayak sporuna ve turizmine katkı sunan Nemrut Kayak Merkezi’nin daha rantabl kullanılması için İl Özel idaresi kaynakları ile 3 bin 100, 2 bin 500 ve 3 bin 700 metrelik 3 yeni pistin yapım çalışmalarına başlayacaklarını belirten Süphanoğlu, “Kayak sporunu yapmak isteyen herkese kayma imkanı sunacak olan yeni pistlerin turizm açısından da önemi büyük olacak. Kayak sezonunu daha da uzun tutacak olan yeni pistlerin yapımı 45 gün sürecek. Yapılacak pistlerle Türkiye’nin yeni kayak cazibe merkezi olma yolunda ilerleyeceğiz.” dedi.

Daha sonra konuşan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yalçın Sözbilici ise, İl Özel İdaresi imkanlarla yapılacak yeni pistlerin maliyetinin iş bitiminde açıklanacağını ifade etti. Sözbilici, “Burada İl Özel idaresi imkanları ile 3 yeni pist oluşturulacak. Mevcut tesisin de pist düzenlemesi ve taşlarının temizlenmesi işini yürüteceğiz. Bu çalışmalarda bir ekskavatör, bir adet kepçe,  bir adet dozer, greyder ve 10 personel görev alacak. İşin en kısa sürede tamamlanmasını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. (Şükrü Tontaş-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı