Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Nebati’den muhalefete eleştiri...

Nebati’den muhalefete eleştiri...

AK Parti Genel Başkanı Nureddin Nebati; ‘niye Kürt çocuğu, yağız delikanlı, dağda öldürülmüyor’ diyenlerin, utanmadan, sıkılmadan ‘biz lezbiyenlerin, homoseksüellerin sesiyiz’ diyenlerin olduğunu, kendilerinin ise milletin sesi olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2015 Perşembe 22:15
Nebati’den muhalefete eleştiri...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, şehit ve dağda öldürülen Kürt çocuklarının cenazelerinin niye gelmediğini soranların olduğunu belirtti.
Nebati Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde bayanların büyük ilgisini gördü.

Fark AK Partide
Nureddin Nebati, yaptığı konuşmasında isim vermeden muhalefeti eleştirdi.
12 yıllık iktidarına rağmen AK Partili Milletvekillerinin alınları açık halkın arasında gezdiğini belirten Nebati, “Hangi iktidar milletvekilleri aranıza katılabilirdi. Gelip sizden oy isteyebilirdi. Fark AK Partide. AK Parti iş yaparken kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, kardeşi, yoldaşı olarak bilir de onun için. Sizler için Bakanlarımızla, Milletvekillerimizle, yerel yöneticilerimizle elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Biz hep beraber Türkiye’yiz
Türkiye’de, iş, aş ve hizmet olmadığı dönemlerde kan ve gözyaşının da aktığını belirten Nebati, “Vatandaşımız, ekmek boğazdan yenince, su boğazdan aşağıya inince akşam evde rahat ve huzur içerisinde yatmıyorsa neye yarar. Bir zamanlar bu ülkede hem ekmek yoktu, hem aş yoktu, hem iş yoktu. Hem hizmet yoktu. Ama kan, gözyaşı vardı. Kürt’e hakaret vardı, ötekileştirme vardı, Kürt’ü tanımayan bir devlet vardı. Kürt’ü bilmeyen iktidar vardı. Şimdi Kürtlüğünüzden utanıyor musunuz? Biz Kürtlerden utanmıyoruz, Araplardan utanmıyoruz. Biz hep beraber Türkiye’yiz” dedi.

Müslümanların, Alevilerin, Kürtlerin sesiyiz
AK Parti iktidarının 4+4+4 ile Kur’an-ı Kerim’i müfredata koyduğunu hatırlatan Nebati, “Kim Aleyhisselat-ı vesselamın hayatını, Siyer-i Nebisi’ni bu ülkenin müfredatına koydu. AK Parti koydu. Şimdi utanmadan sıkılmadan, ‘biz gelince diyaneti kaldıracağız’ diyorlar. Utanmadan, sıkılmadan biz lezbiyenlerin, homoseksüellerin sesiyiz’ diyorlar. Biz bu milletin sesiyiz. Biz Müslümanların sesiyiz. Biz Alevilerin sesiyiz, biz Kürtlerin sesiyiz” diye konuştu.

78 milyon insanın eşit olduğu bir Türkiye var
Çözüm sürecinden rahatsızlık duyulduğunu da kaydeden Nebati, şöyle devam etti;
“Çözüm sürecinden rahatsız olanlar var. ‘Niye şehit cenazesi gelmiyor’ diyenler var. ‘Niye Kürt çocuğu, yağız delikanlı, dağda öldürülmüyor’ diyenler var. AK Parti, devlet ve millet beraber, bu Kürt kardeşlerimize de, Yozgat’tan gelecek şehit annesi kardeşlerimize de, bundan sonra şehit yok. Bundan sonra Kürt kanının yere akması yok. Bundan sonra kardeşlik var, huzur var, birliktelik var, refah düzeyinin arttırılması var. En önemlisi 78 milyon insanın eşit olduğu bir Türkiye var.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com