Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat NE KARIŞIYOR O ZAMAN?

NE KARIŞIYOR O ZAMAN?

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2010 Pazartesi 15:43
NE KARIŞIYOR O ZAMAN?

"yağmursuyu ve diğer etkenlerden" dedi ama etkenlerin ne olduğu konusuna açıklık getirmedi.   

Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan, bazı basın kuruluşlarında yer alan "Balıklıgöl'e Kanalizasyon Suyu Karışıyor" başlıklı habere ilişkin bir açıklama yaparak, Balıklıgöl'e kanalizasyon suyunun karışma ihtimalinin olmadığını söyledi.

      Şanlıurfa'nın simgesi, Hz. İbrahim'in ateşe atıldığı yer olarak kabul edilen, her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğrayan Balıklıgöl'e kanalizasyon sularının karıştığı şeklindeki haberin asılsız olduğunu dile getiren Arslan, haberi üzüntüyle karşıladıklarını kaydetti.

    Arslan, yaptığı açıklamada;  "Şanlıurfa Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana Balıklıgöl'e yakın yerlerden geçen gerek kanalizasyon gerekse de yağmur suyu hatlarını titizlikle elden geçirdik ve gerekli tüm tedbirleri aldık. Şanlıurfa hemşerilerimizin şu çok iyi bilmeleri gerekir ki gerek kanalizasyon gerekse de yağmur suyunun Balıklıgöl'e karışma ihtimali mümkün değildir. Ancak Balıklıgöl'ün suyunda bir bulanıklık olabilir ancak raporlardan da anlaşılacağı gibi bulanıklığın nedeni kanalizasyon suyu değil yağmursuyu ve diğer etkenlerden kaynaklanan bir sorundur. Zaman zaman Balıklıgöl'de bu bulanıklık olabiliyor. Yeraltı kaynak sularının çekildiği ve aşırı yağış durumlarında Balıklıgöl'e gelen çamur kitleleri gölün bulanıklaşmasına neden oluyor ama bunun dışında bir kirlilik söz konusu değildir."

    İl Sağlık Müdürlüğü'nden alınan tahlil sonuçlarını paylaşan Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan, Şanlıurfa'nın bir turizm kenti olduğunun unutulmaması gerektiğini belirterek, basının bu tip haberlerde daha özverili hareket etmesini istedi.

   Basına büyük görevler düştüğünü ifade eden Arslan bu tip haberlerin turizmi baltalayacağına dikkat çekerek, yazılı ve görsel basının Şanlıurfa'nın tanıtımı konusunda üzerine düşen görevi yapması gerektiğini ifade etti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com