Advert
Advert
Advert

Nâbî Yılı için yapılan yarışma sonuçlandı

UNESCO tarafından ölümünün 300. yıldönümü münasebetiyle ‘Nâbî Yılı’ olarak kabul edilen 2012 yılında, ŞURKAV Vakfı tarafından Urfalı büyük divan şairi Nâbî ile ilgili hazırlanan Şiir ve Deneme yarışması ödül töreni Yapıldı.

Nâbî Yılı için yapılan yarışma sonuçlandı
Nâbî Yılı için yapılan yarışma sonuçlandı


Yrd. Doç.Dr. Hüseyin AKPINAR’ın yönetimindeki Tasavvuf Musikisi konseriyle birlikte Nabi’den şiirlerin okunduğu ödül töreni gecesinde yarışmada başarılı olan eserler de seslendirildi.

Oluşturulan jüri tarafından değerlendirilen müracaatlardan ödüle layık görülenlere ödülleri Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç tarafından takdim edildi. Ödül takdiminin ardından kısa bir konuşma yapan Vali Güvenç, Şurkav’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Keyifli bir akşam yaşadığını dile getiren Güvenç, “Üstadın ve tüm üstatların ruhu şad olsun. Allah bize büyüklerimizi, aslımızı neslimizi, kültürümüzü tarihimizi unutturmasın” dedi.
Programı izlerken “işte Urfa bu” diyerek beğenisini dile getirdiğini belirten Vali Güvenç, “Bayram arifesinde Urfa’nın sahip olduğu bu güzel müktesebatı görmek ve dinlemek önemliydi” dedi.
Herkesi Bayramlaşma Programına Davet Etti
Konuşmasının ardından tüm Şanlıurfalıların Kurban Bayramını kutlayan Vali Güvenç, bu yıl bayramın ikinci günü halkla yapılacak olan bayramlaşmaya yönelik çağrısını yineleyerek; “her yıl bayramın ilk günü Valilikte yaptığımız bayramlaşmayı bu yıl bayramın ikinci günü Yenişehir Hacı Bekir Sofrasında Cuma namazının ardından tüm vatandaşlarımızla, tüm siyasi partilerimizle, STK’larımızla bayramlaşacağız. Herkes davetlimizdir. Orda olalım ve hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde bayramı bayram olarak kutlayalım” dedi.
Program başarılı olan yarışmacılarla hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu