Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Nazlı Ilıcak Şanlıurfa TYB’de

Nazlı Ilıcak Şanlıurfa TYB’de

- Şanlıurfa TYB’nin bu haftaki onur konuğu Nazlı Ilıcak oldu.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2012 Pazar 14:23
Nazlı Ilıcak Şanlıurfa TYB’de
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şanlıurfa Şubesinin geleneksel olarak sürdürdüğü Cuma sohbetlerinin bu haftaki onur konuğu Gazeteci Yazar Nazlı Ilıcak oldu.
GAP Gazeteciler Birliğinin geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl 9.’sunu Şanlıurfa’da gerçekleştireceği ‘Yılın Oskar Ödülleri’ töreni için Şanlıurfa’ya gelen Gazeteci Yazar Nazlı Ilıcak, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şanlıurfa Şubesinin geleneksel olarak sürdürdüğü Cuma akşamları sohbetlerinin bu haftaki onur konuğu oldu.
Sıcak karşılama
Yazarlar Birliğinin bürosunun bulunduğu Balıklıgöl Rızvaniye külliyesine girişte Şanlıurfa Gazeteciler Birliği 2. Başkanı ve Yazarlar Birliği üyesi Mehmet Talat Akay karşılanan Nazlı Ilıcak ve beraberindeki Asistanı Nazlı Gül ile eşi ve oğlu, külliyeyi gezdirilerek Balıklıgöl ve Rızvaniye külliyesinin Yazarlar Birliğine tahsisi ve yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler verdiler.
Yazarlar Birliğine girişinde de TYB Şube Başkanı Cuma Ağaç tarafından karşılanan Gazeteci Yazar Ilıcak ve beraberindekilerle selamlama ve kısa bir süre dinlenme sonrasında, Başkan Cuma Ağaç tarafından TYB’nin çalışmaları ve Cuma Sohbetleri konusunda bilgiler verildi.
TYB Başkanı Ağaç, TYB Şanlıurfa Şubesinin her hafta Cuma akşamları toplanarak Şanlıurfa’nın sorunlarını da içeren genel konuları konuştuklarını ve gecenin sonunda da ünlü bir şairin şiirlerinden örnekler okuyup geceyi sonlandırdığını belirterek, yaklaşık 3 aydan beri de her Salı akşamları da şiir okumaları düzenlediklerini söyledi.
Ilıcak’a Kitap ve Dergi
Gazeteci Yazar Nazlı Ilıcak’a, sohbet sırasında Sıra Gecesi konusunun da işlendiği Güneydoğu Life dergisi ile Hayat Bin Kays El Harrani ve İmam Muhammed Bakır Hazretleri kitabı hediye edildi.
Sıra Gecesi sıradan gece değildir
Şanlıurfa’ya daha önce de geldiğini ancak şimdi çok daha güzel olduğunu gördüğünü belirttikten sonra, sohbet akşamlarının bir nevi Sıra Gecesi olduğunu söyleyen Gazeteci Yazar Nazlı Ilıcak ta, “Sizin Sıra Gecelerinizde mutlaka müzik ve içki olduğuna inanmıyorum. Doğrusu da öyle değimlidir. Yoksa benmi yanlış düşünüyorum” deyince Cuma Ağaç’ın kısa açıklamasının ardından TYB kurucu Başkanlarından olan İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, şimdilerde müzikli ekiplerin bulunduğu gecelere Sıra Gecesi değil Sıradan Gece dediklerini belirterek, “Şimdikiler sıradan gecelerdir. Gerçek sıra gecesi, birbirini tanıyan ve yaklaşık 10-15 kişilik, yani evlerindeki odaya sığacak kadar insanlardan oluşan gurubun birlikte oturdukları, sorunlarını, taleplerini, yakın çevrelerindeki fakir ve ihtiyaç sahiplerine nasıl yardımcı olabileceklerini konuştukları bir gecedir. Her Sıra Gecesinin mutlaka 1 Başkanı ve yardımcısı vardır. Belli kuralları da vardır ki, bu kurallar gecede yenilecek yemeklerden, geceye geliş saatleri, küfürlü konuşmama ve konuşana, geç gelene sembolik te olsa para cezası uygulanması gibi. Eğer o gurupta müzikşinas insanlar, müzik aleti çalanlar varsa arada çalıp söylemeler olur. Yoksa zaten illaki müzik olması mecburiyeti yoktur. Hele içki sizin de buyurduğunuz gibi hiç yoktur. Sıra Gecesi sıradan gece değildir” diyerek kısaca bilgi verdi.
Soruları cevapladı
Ilıcak, daha sonra sorular üzerine Ergenekon davasının durumu, Kürt meselesi, Yeni Anayasa, Türkiye’nin dış siyaseti ve Merve Kavakçı olayı konusunda kendi düşüncelerini aktardı.
Gecenin sonunda Başkan Cuma Ağaç ve bir gurup TYB üyesi ile birlikte Balıklıgöl gezildi ve toplu hatıra fotoğrafları çekildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com