Advert
Advert
Advert

Nazım Hikmet şiirleri CRRde

Nazım Hikmet şiirleri CRRde
Nazım Hikmet şiirleri CRRde

Dilimizi en iyi kullanan büyük şair Nazım Hikmet şiirleriyle 16 Ekimde Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonunda Esin Afşarın şarkılarıyla hayat vereceği Nazım Hikmet şiirlerine, Ali Düşenkalkar yorumlarıyla eşlik edecek.

Afşar, konserde, Nazım Hikmetin bestelenmiş şiirlerinin yanı sıra, kendi bestelediği Nazım Hikmet şiirlerini de seslendirecek. Konserde ayrıca, Nazım Hikmetin şiirlerini Yunancaya çeviren şair Yannis Ritsosun şiirlerine de yer verilecek.

Ali Düşenkalkarın da yorumlarıyla eşlik edeceği konserde; piyanoda Aslıgül Ayas, kontrbasta Şahin Bahçeban, kemençede Nermin Kaygusuz, vurmalı çalgılarda Murat Özbey, vokallerde ise Çiçek Üstün ve Cem Gözel sahne alacak.

19 ve 15 TL. olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletixten alınabilecek.

Nazımın şiirlerinde ritim ve müzik var!

Dilimizi en iyi kullanan bu büyük şairin şiirlerinde ritim ve müzik vardır zaten. Ben de haddim olmayarak, bu dev şairin bazı şiirlerini besteledim diyen Esin Afşar, yaklaşık 20 yıldır, Türkiyenin yanı sıra Fransa, Amerika, Yunanistan dahil bir çok ülkede Nazımı seslendirdiğini belirtiyor.

Nazımı seslendirdiği ilk yıllarda, AKMdeki konserine Nazımın kız kardeşi merhum Samiye Yaltırımın da geldiğini hatırlarken, o anları şöyle anlatıyor:

En önde oturuyordu. Çok duygulanmış, ağlıyordu. Konser sonrası sahne arkasına geldi kutlamak için; o zamanın Nazım Hikmet Vakfı Başkanı Aydın Aybay ile birlikte...

Konserlerinin ana temasını insan ve Türkçe sevgisi olarak belirleyen Esin Afşar, Yunus Emre ve Mevlana başlıklı konserler de veriyor.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle