Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Nazım Hikmet şiirleri CRRde

Nazım Hikmet şiirleri CRRde

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2010 Cuma 10:01
Nazım Hikmet şiirleri CRRde

Dilimizi en iyi kullanan büyük şair Nazım Hikmet şiirleriyle 16 Ekimde Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonunda Esin Afşarın şarkılarıyla hayat vereceği Nazım Hikmet şiirlerine, Ali Düşenkalkar yorumlarıyla eşlik edecek.

Afşar, konserde, Nazım Hikmetin bestelenmiş şiirlerinin yanı sıra, kendi bestelediği Nazım Hikmet şiirlerini de seslendirecek. Konserde ayrıca, Nazım Hikmetin şiirlerini Yunancaya çeviren şair Yannis Ritsosun şiirlerine de yer verilecek.

Ali Düşenkalkarın da yorumlarıyla eşlik edeceği konserde; piyanoda Aslıgül Ayas, kontrbasta Şahin Bahçeban, kemençede Nermin Kaygusuz, vurmalı çalgılarda Murat Özbey, vokallerde ise Çiçek Üstün ve Cem Gözel sahne alacak.

19 ve 15 TL. olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletixten alınabilecek.

Nazımın şiirlerinde ritim ve müzik var!

Dilimizi en iyi kullanan bu büyük şairin şiirlerinde ritim ve müzik vardır zaten. Ben de haddim olmayarak, bu dev şairin bazı şiirlerini besteledim diyen Esin Afşar, yaklaşık 20 yıldır, Türkiyenin yanı sıra Fransa, Amerika, Yunanistan dahil bir çok ülkede Nazımı seslendirdiğini belirtiyor.

Nazımı seslendirdiği ilk yıllarda, AKMdeki konserine Nazımın kız kardeşi merhum Samiye Yaltırımın da geldiğini hatırlarken, o anları şöyle anlatıyor:

En önde oturuyordu. Çok duygulanmış, ağlıyordu. Konser sonrası sahne arkasına geldi kutlamak için; o zamanın Nazım Hikmet Vakfı Başkanı Aydın Aybay ile birlikte...

Konserlerinin ana temasını insan ve Türkçe sevgisi olarak belirleyen Esin Afşar, Yunus Emre ve Mevlana başlıklı konserler de veriyor.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com