Advert
Advert
Advert

Nataşalar yerine Fattumalar

Nataşalar yerine Fattumalar
Nataşalar yerine Fattumalar

Bir zamanlar Karadeniz kadınlarının korkulu rüyası olan Rus nataşalardan sonra şimdide Güneydoğulu kadınları kuma korkusu sarmış durumda. Bu kuma korkusunu da komşu ülke Suriye’den getirilen 2. eşler oluşturuyor.

 

Son yıllarda Suriye vatandaşları ile ülkemiz arasında akrabalar arasında yapılan karşılıklı ziyaretler neticesinde evlenme olayları arttı. Özellikle 2.eşi düşünen varlıklı Güneydoğulu vatandaşlarımız ile ekonomik açıdan Türkiye’de evlenme sıkıntısı çekenler soluğu Suriye’de alıyor. Burada başta akrabalar arasında yapılan evlenme olayları son yıllarda oldukça arttı.

 

Üzerine kuma getirilen Türkiye’de yaşayan kadınların çoğu bu durumdan sıkıntılı. Hanımlarına  ‘’Ticarete gidiyorum, akrabaya ziyarete gidiyorum’’ bahanesi ile giden Erkekler dönüşte 2.bir eş ile Türkiye’ye dönüyor.

 

Yada erkek evladı olmayan, hiç çocuğu olmayanların tercihi Suriye oluyor. Orada bu işin simsarlığını yapanlar bile var.

 

Türkiye’de yaşayan erkeklerin Suriye’yi tercih etmelerinin başında ise ekonomik sebepler geliyor. Burada ki başlık parası ve düğün masrafı onları Suriye’ye itiyor. Suriye’de yaşayanlar da başta ekonomik sebepler olmak üzere, akrabalık bağını güçlendirmek, daha rahat bir yaşam ortamı bulmak için bile bile kuma olmayı göze alarak Türkiye’yi seçiyorlar. Hal böyle iken olan yine Güneydoğulu bayanlara oluyor.  bizimgazete63.com  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle