Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Nataşalar yerine Fattumalar

Nataşalar yerine Fattumalar

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2011 Perşembe 18:13
Nataşalar yerine Fattumalar

Bir zamanlar Karadeniz kadınlarının korkulu rüyası olan Rus nataşalardan sonra şimdide Güneydoğulu kadınları kuma korkusu sarmış durumda. Bu kuma korkusunu da komşu ülke Suriye’den getirilen 2. eşler oluşturuyor.

 

Son yıllarda Suriye vatandaşları ile ülkemiz arasında akrabalar arasında yapılan karşılıklı ziyaretler neticesinde evlenme olayları arttı. Özellikle 2.eşi düşünen varlıklı Güneydoğulu vatandaşlarımız ile ekonomik açıdan Türkiye’de evlenme sıkıntısı çekenler soluğu Suriye’de alıyor. Burada başta akrabalar arasında yapılan evlenme olayları son yıllarda oldukça arttı.

 

Üzerine kuma getirilen Türkiye’de yaşayan kadınların çoğu bu durumdan sıkıntılı. Hanımlarına  ‘’Ticarete gidiyorum, akrabaya ziyarete gidiyorum’’ bahanesi ile giden Erkekler dönüşte 2.bir eş ile Türkiye’ye dönüyor.

 

Yada erkek evladı olmayan, hiç çocuğu olmayanların tercihi Suriye oluyor. Orada bu işin simsarlığını yapanlar bile var.

 

Türkiye’de yaşayan erkeklerin Suriye’yi tercih etmelerinin başında ise ekonomik sebepler geliyor. Burada ki başlık parası ve düğün masrafı onları Suriye’ye itiyor. Suriye’de yaşayanlar da başta ekonomik sebepler olmak üzere, akrabalık bağını güçlendirmek, daha rahat bir yaşam ortamı bulmak için bile bile kuma olmayı göze alarak Türkiye’yi seçiyorlar. Hal böyle iken olan yine Güneydoğulu bayanlara oluyor.  bizimgazete63.com  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com