Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Nasreddin Hoca Sizi soruyor

Nasreddin Hoca Sizi soruyor

Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği yeni faaliyeti “Bir İslam Aydını Olarak Nasreddin Hoca” “Camideki Hoca Nasreddin Hoca” sohbetinin konuğu şair-yazar Şaban Abak olacak.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2014 Perşembe 11:42
Nasreddin Hoca Sizi soruyor27 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan ilk programın konusu “Bir İslâm Aydını Olarak Nasreddin Hoca,” konuşmacı ise şair-yazar Şaban Abak.
Saat 15.00’te (İkindi namazına müteakiben) Dergâh Camiinde başlayacak programda konuşmacı Şaban Abak, Nasreddin Hoca latifelerini ele aldığı kitabından yola çıkarak birbirinden güzel, şaşırtıcı ve aydınlatıcı yorumlarını sunacak.
Yalnızca Nasreddin Hoca’yı gerçek kimliğiyle, bir İslâm aydını ve toplum önderi olarak yeniden tanımakla kalmayıp medeniyetimizin parlak devirlerinin kişi, kavram ve olaylarını nasıl okuyup yorumlayacağımız alanında da yol gösterici bilgileri dinleyicileriyle paylaşacak.
Program sonrasında katılımcılara yazarın, “Tarifi Bende Bir İslam Aydını Olarak Nasreddin Hoca” isimli son kitabı hediye edilecek, arzu edenler kitabı  yazara imzalatabilecek.
“Camideki Hoca Nasreddin Hoca” Sohbeti programı, Dergah Camiinde yapılacak. Tüm halkımız davetlidir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com