Advert
Advert
Advert

"Namazı Seviyorum" etkinliği düzenlendi

Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şubesi tarafından kız çocukları için "Namazı seviyorum" etkinliği düzenlendi.

 Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şubesi, 7-9 yaş arası kız çocukları için “Namazı seviyorum” etkinliği düzenledi. Özel bir düğün salonunda düzenlenen programda çocuklara "Namaza Başlama Sertifikası" verildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte bir konuşma yapan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Özaslan, yaz tatilinde çocuklara yönelik namazı sevdirme ve alıştırma amaçlı 5 haftalık bir program düzenlediklerini belirtti. Özaslan, 7-9 yaş arası kız çocuklarına; abdest, kısa süreler ve dualarla birlikte namaz kılmayı öğrettiklerini söyledi.

Çocuklara namazın sevdirilmesi için düzenlenen program çerçevesinde kız çocuklarının namaza başladığını ifade eden Özaslan, “İnşallah rabbimiz Kurban Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde kız çocuklarımızın Hz. Hacer gibi; erkek çocuklarımızı da İbrahim ve İsmail (a.s) gibi rabbine teslim olan kullarından eylesin. Rabbim çocuklarımızı namazın ahlakıyla ahlaklanan ve Rablerine kul olabilenlerden eylesin. ”diye duada bulundu.


Etkinlik, yaz tatilinde programa dâhil olan yaklaşık 45 öğrenciye namaza başlama sertifikalarının verilmesinin ardından yapılan dua ile sona erdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir