Reklamı Geç
Advert
Advert

NAMAZA YASAK, CAMİYE HALI SATIŞI SERBEST

NAMAZA YASAK, CAMİYE HALI SATIŞI SERBEST
NAMAZA YASAK, CAMİYE HALI SATIŞI SERBEST

Merinos Halının sahibi İbrahim Erdemoğlunun Cuma namazları dahi olsa hiçbir şekilde namaza izin vermem şeklindeki sözlerine her kesimden tepki yağarken, firmayla ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.

Merinos Halının sahibi İbrahim Erdemoğlunun Cuma namazları dahi olsa hiçbir şekilde namaza izin vermem şeklindeki sözlerine her kesimden tepki yağarken, firmayla ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Firma sahibi Erdemoğlunun sahibi olduğu Merinos firmasının camilere sattığı halılarla büyüdüğü ortaya çıktı.

Merinosta namaz kılmanın yasak olduğu haberlerinden sonra ilginç bir konu daha gündeme geldi. Merinos Halının sahibi İbrahim Erdemoğlu, skandal sözler sarfetmiş, Cuma namazları dahi olsa hiçbir şekilde namaza izin vermem. İbadetler kesinlikle işletme dışında olur. İşletme bir ibadethane değildir. İşletmede inanç olmaz. İşletmede iş yapılır demişti. Aslında böyle konuşarak, günde neredeyse 3 vakit namazı işyerinde geçiren işçilere, eğer namaz kılıyorsanız burada çalışamazsınız demek istemişti.

Merinosun Gaziantepteki 240 bin metrekare kapalı alana sahip olan fabrikasında, küçük bir mescit bile bulunmuyor. Yaklaşık 2 bin kişinin çalıştığı fabrikada namaz kılmak isteyen işçiler yetkililer tarafından rahatsız edildiklerini söylerken, iş saatlerinde kesinlikle namaz kılmadıklarını, öğlen paydosları gibi aralarda ise namazlarını dolapların bulunduğu bölüm veya merdiven altlarında kılmalarına rağmen rahatsız edildiklerini söylüyorlar. Erdemoğlundan fabrikaya mescit yapmasını istiyorlar.

Yönetici de namaz kılan işçilere müsaade yok demişti!

Merinos Halı İşletme Grup Yöneticisi Şahin Borlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, iş saatinde namaz kılan işçilere müsaade etmediklerini söylemişti.
Erdemoğlu Holdingin yönetim kurulunun aldığı kararla işçinin iş saatinde makinesinin başında durması gerektiğini ifade eden Şahin Borlu, Cuma namazı için de aynı kuralların geçerli olduğunu vurgulamıştı. Borlu, İşyerinde verim esastır. Çalışmak en güzel ibadettir mantığıyla böyle bir karar alınmıştır demişti.

İşte tezat burada başlıyor!

Merinosun patronu ve yetkili isminin bu açıklamaları yaparken, markanın bugünkü konumuna gelmesinde en büyük faktörün camiler olduğu iddia edildi.

Merinosun cami halısı üretiminde oldukça önemli bir paya sahip olduğunu anlatan sektörün önemli isimleri, açıklamalara oldukça şaşırdıklarını bildirdiler. Diğer taraftan vatandaşlar de Madem Merinos namaz kılmaya imkan tanımıyor, cami cemaati de yarın, işçisine namazı kıldırmayan bir firmanın ürünlerini de bundan sonra biz kullanmayacağız, satın almayacağız diyeceğiz diye konuşuyor. 

İşte firmanın sitesinde satışını yaptığı cami halıları

Toplumsal Hafıza

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi