Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Namaz Çocuklar için eğilerek büyümenin adıdır

Namaz Çocuklar için eğilerek büyümenin adıdır

Batman Peygamber Sevdalıları Platformu’na üye dernekler tarafından yarıyıl tatilinde “Çocuklara namaz öğretme ve sevdirme” programı kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Bu yıl yapılan etkinlikte yaklaşık 500, 7-10 yaş arası kız ve erkek çocuğu iştirak ederek namaz ile tanıştırıldı.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2016 Pazar 09:40
Namaz Çocuklar için eğilerek büyümenin adıdır


Bu kapsamda Peygamber Sevdalıları Platformu’na üye derneklerden Batman Hira-Der tarafından 7-10 yaş grubu namaz öğrenmiş olan kız ve erkek çocuklara yönelik “Gözümüzün nuru namaz” adlı bir program düzenlendi.

“Adım Yasin Hocam Aytaç Yolum Cennet Yolu”

Program öncesi Umut-Der Gıda Bankası önünde toplanan yaklaşık 500’e yakın kız ve erkek çocuğu ellerinde; “Namaz Eğilerek Büyümenin Adıdır”, “Namaz Her İyiliğin Anahtarıdır”, “Namaz Cennetin Anahtarıdır”, “Adım Yasin Hocam Aytaç Yolum Cennet Yolu”, “Namazla Büyüyorum Cennete Gidiyorum” taşıdıkları pankartlarla etkinliğin düzenlendiği salonuna kadar yürüdüler.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte, sinevizyon gösterimi yapılarak ilahiler okundu.

Daha sonra bir konuşma yapan Nisanur Dergisi yazarlarından Arzu Demir, namazın önemine değindi. İnsanın var olma sebebinin Allah’a ibadet etmek ve kulluğunu sadece O’na sergilemek olduğunu söyleyen Demir, “Kulluk vazifesinin en ana unsuru da namazdır. Namaz çok mukaddes bir ibadettir. Namaz imanın alametidir, kalbin nuru, ruhun kuvveti, müminin miracıdır. Şerefi yüksek farz bir görevdir. Bu önemli farzı yerine getirenler yüce Allah’ın pek büyük ikram ve ihsanlarına kavuşacaklardır.” dedi.

“İnsanı Allah’ın azabından kurtaracak en önemli ibadet namazdır”

Namazın insanı çirkin ve kötü amellerden alıkoyduğunu belirten Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüce Rabbimizin emri olması namazı ikame etmemizin birinci sebebidir. Namazı kılmamızın ikinci sebebi ise Allah’ı hatırdan çıkarmamaktır. Namaz kılmanın bir diğer sebebi de Allah ile yakınlaşmanın en kısa yoludur. Bir diğer sebebi de dinimizi ayakta tutmak ve kemale erdirmek içindir. Namaz dinin temeli olan imanın ve İslam’ın şartlarını içine aldığı gibi bütün ibadetlerin de bileşenidir. Kulun kıldığı namaz kişiyi çirkin ve kötü davranışlardan alıkoyar. Suyun kirleri temizlediği gibi namaz da günahları temizler. İnsanı Allah’ın azabından kurtaracak en önemli ibadet namazdır.”

Konuşmaların ardından skeç gösterimi yapılarak, şiirler okundu. Daha sonra namaz öğrenen çocuklar, salonda iki rekât şükür namazı kıldı. Yapılan duanın ardından “Namaz Yarenleri Etkinliği”ni başarıyla tamamlayarak namaz öğrenen 7-10 yaş grubu yaklaşık 500 kız ve erkek çocuğa, hediye merasimi düzenlendi. (M.Fatih Akgül-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ömer Faruk Şiran'ın babası vefat etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com