Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Nabucco Uluslararası Doğalgaz Boru Hattı Limited Şirketi, projenin inşaat çalışmalarına 2013 yılında başlanmasına karar verildiğini bildirdi

Nabucco Uluslararası Doğalgaz Boru Hattı Limited Şirketi, projenin inşaat çalışmalarına 2013 yılında başlanmasına karar verildiğini bildirdi

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2011 Salı 07:55
Nabucco Uluslararası Doğalgaz Boru Hattı Limited Şirketi, projenin inşaat çalışmalarına 2013 yılında başlanmasına karar verildiğini bildirdi

Nabucco Uluslararası Doğalgaz Boru Hattı Limited Şirketi, projenin inşaat çalışmalarına 2013 yılında başlanmasına karar verildiğini bildirdi. Boru hattından ilk gaz akışının 2017 yılında gerçekleşmesi bekleniyor.

Şirket yaptığı yazılı açıklama ile potansiyel doğalgaz tedarikçilerinin Hazar Bölgesi ve Ortadoğudaki doğalgaz kaynaklarının tedariğine ilişkin yaptığı zamanlama değişikliği nedeniyle Nabucco Projesi ile ilgili yeni proje takvimini duyurdu.

Nabucco hissedarlarının, doğalgaz tedarikçileri ile yaptığı görüşmelerin cesaret verici olduğuna dikkat çekilen açıklamada, doğalgaz tedariki konusunda yapılan görüşmelerin, inşaat çalışmalarından sorumlu Nabucco Uluslararası Doğalgaz Boru Hattı Limited Şirketinden tamamen bağımsız olduğu ve hissedarlarla birlikte Türkiye ve Avrupadan üçüncü parti doğalgaz alıcıları tarafından yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, Projenin inşaat çalışmalarına 2013 yılında başlanmasına karar verildi değerlendirmesinde bulunuldu.

Nabucco Doğalgaz Boru Hattı Projesi Üst Yöneticisi (CEO) Reinhard Mitschek de Nabucco Projesinde sürecin, gelişmiş çevresel ve sosyal etki değerlendirmesi, tedarik konusunda atılan somut adımlar ile iş akışına yönelik yapılan diğer önemli çalışmalar çerçevesinde olumlu bir seyir izlediğini belirtti. Mitschek, Açık Sezon sürecinin, doğalgaz tedariği konusunda somut taahhütler alınır alınmaz başlatılacağını, bunu izleyen sürede de nihai yatırım kararı alınacağını ifade etti.

Boru hattından ilk gaz akışının 2017 yılında gerçekleşmesini bekliyoruz ifadesine yer veren Mitschek, Nabucco Doğalgaz Boru Hattı Projesi ile ilgili çalışmaların ihtiyaçlar doğrultusunda aralıksız devam ettiğini kaydetti.

-NABUCCO, ASYADAN AVRUPAYA UZANAN YENİ DOĞALGAZ KÖPRÜSÜ-

Türkiye-Bulgaristan-Romanya-Macaristan-Avusturya Doğalgaz Boru Hattı Projesi (Nabucco Projesi), dünyanın en büyük gaz rezervlerine sahip bölgeleri olan Hazar bölgesi ve Ortadoğuyu doğrudan Avrupa tüketici pazarlarına bağlayacak.

Boru hattı, Türkiyenin doğu sınırını, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan üzerinden Orta Avrupanın en önemli gaz platformlarından biri olan Avusturyadaki Baumgartenla birleştirecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com