Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Mutfak ve müzik müzesinde sergileyecek eserler aranıyor!..

Mutfak ve müzik müzesinde sergileyecek eserler aranıyor!..

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2011 Pazar 17:08
Mutfak ve müzik müzesinde sergileyecek eserler aranıyor!..

Şanlıurfa Belediyesi, bir zamanlar Urfa’da müziğin kalbinin attığı yer olarak ün yapan Harrankapı’daki ‘Yasin’in Kahvesi’ni “Müzik Müzesi”ne dönüştürmek için restorasyon çalışmalarına başlarken bir yandan da Yıkılmaya Yüz Tutmuş Tarihi Hacıbanlar Evi'ni satın alarak mekânı "Geleneksel Mutfak Müzesi"ne dönüştürüyor.

                      Her iki mekânda da restorasyon çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Belediyesi, mutfak müzesinde ve müzik müzesinde sergileyeceği eserler konusunda halkın da desteğini istiyor.

               Şanlıurfa Belediyesi, vatandaşların evlerinde kullanmadıkları ve bir kenarda duran tarihi özeliği olan müzik aletlerini, mutfak malzemelerini müzik müzesine ve mutfak müzesinde sergilemek için vatandaşlara çağırıda bulundu. Vatandaştan toplayacağı mutfak malzemesi ve müzik aletlerini de kimden gelmiş ise sahibinin ismini yazdıracak. Böylece Şanlıurfa Belediyesi, halkın desteği ile hem müzik müzesinde hem de mutfak müzesinde daha zengin eser sergilemeyi hedefliyor.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com