Advert
Advert
Advert

Müteahhitler, Yapı Denetim firmalarına savaş açtı VİDEO

Yapı Denetim firmalarının fiyat artışı müteahhitler tarafından tepkiyle karşılandı

Müteahhitler, Yapı Denetim firmalarına savaş açtı VİDEO
Müteahhitler, Yapı Denetim firmalarına savaş açtı VİDEO
Şanlıurfa’nın da içersinde bulunduğu bazı illerde yapı denetim firmaları tarafından alınan kararla yapı denetim ücretlerindeki yüzde yüzlük fiyat artışı şanlıurfalı mütahitler tarafından tepkiyle karşılandı.

 

İnşaat sektöründe yer alan yapı denetim firmaları tarafından alınan ortak kararla yapı denetim ücretlerindeki yüzde yüzlük zam oranı Şanlıurfalı müteahitlerden tepki aldı. Şanlıurfa’nın da içersinde bulunduğu sadece bazı illerde alınan bu karar müteahitlerin tepkisine ve eylem hazırlığına girmelerine neden oldu.

 

Ticaret ve Sanayi Odasında Müteahitler Dernek Başkanı Mustafa Yavuz ile ŞUTSO yönetim kurulu üyesi Bekir Atlas başkanlığında bir araya gelen Şanlıurfalı Mütahitler metre kareye yüzde bir buçuk olan yapı denetim ücretinin yüzde yüz arttırılarak yüzde üçe çıkarılmasına tepki gösterdi.

 

Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Atlas Yapı Denetim Firmaları tarafından yapılan yüzde yüzlük zam oranının oldukça fazla olduğunu belirtti.

 

 

Müteahitler Dernek Başkanı Mustafa Yavuz ise yapı denetim firmalarının kendilerine yüzde yüz fiyat artışı uygulamalarına tepki gösterdi. Dernek Başkanı Yavuz yapı denetim firmaları ile makul bir fiyatta anlaşamamaları halinde mütrahitlerin çeşitli eylem yoluna gideceğini söyledi.

 

 

 

Ticaret Ve Sanayi Odasında yapı denetim firmalarının yüzde yüzlük zam oranının ele alındığı toplantı yapı denetim firmaları ile görüşülmek üzere komisyon oluşturulmasıyla sona erdi.

 

HABER-KAMERA-MÜSLÜM ALKIŞ , Kanalurfa

 

 

 

 

 

 


Haberin Videosu:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler