Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Müstehcen içerikli afişlere tepki

Müstehcen içerikli afişlere tepki

Diyarbakır merkezde billboardlara asılan çıplak kadın figürlü reklam afişlerine tepki gösteren vatandaşlar, bu tür resimlerin reklamdan çok toplumu yozlaştırmak için kullanıldığını düşünüyor.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2014 Salı 16:52
Müstehcen içerikli afişlere tepki

Diyarbakır şehir merkezinin en işlek caddelerindeki billboardlara asılan çıplak kadın figürlü reklam afişlerine tepki gösteren Diyarbakırlılar, bu tür afişlerin İslam’a ve halkın örf adetlerine karşı yapıldığını belirtiyor. Diyarbakır’da ahlakdışı kabul edilen afişlerin asılmasının önüne geçilmesini isteyen vatandaşlar, yerel yönetimlerin halkın din ve örfüne uymayan bu tür müstehcen içerikli afişlere artık izin vermemesini istiyor.

“Müstehcen içerikli afişlerle gençler yozlaştırmak isteniyor”
Asılan cinsel içerikli çıplak bayan figürlü afişlerin, gençleri yozlaştırıp fuhşa sürüklediğini belirten Ömer Başak adlı vatandaş, “Şu anda yüzümü dahi çevirmek istemediğim bu reklam afişinde genç kız ve erkeklerimizi günaha sürüklüyorlar. Müstehcenliği teşhir eden ve insanları günaha sürükleyen bu tür afişleri nasıl asabiliyorlar?  Asılan bu resimler, toplumumuzun genç kızları ve erkeklerini yozlaştırmaya yöneliktir. Asılan bu afişler, toplumumuzun örfüne ve İslami yaşantımıza terstir. Müslüman bir toplumun bu tür reklamları kabul etmesi söz konusu dahi olamaz.” dedi.

“Bu çirkefliği tüm vatandaşların kınamaları gerekir”
Belediyenin bu tür ahlak dışı reklamlara para karşılığında olsa dahi izin vermemesi gerektiğini ifade eden Başak, “Billboardlarda bu afişleri sergileyen belediyenin anlayışını kınıyorum. Nasıl olur da para karşılığında bu tür reklamların asılmasına izin veriliyor? Bu çirkefliği tüm Müslümanlar, STK’lar ve vatandaşların kınamaları gerekir. Çünkü bir genç bu reklam afişlere baktıktan sonra dönüp başka bayanlara da bakabilir. Bu şekilde gençlerimizi yozlaştırmak istiyorlar.” ifadelerini kullandı.

“Reklam asmanın da bir kuralı olmalı”
Billboardlarda asılan resimlerin reklamla ilgisinin olmadığını belirten Ramazan Güneş adlı vatandaş ise, “Burada asılı afiş, sözde çorap reklamıdır. Ama ben burada çorap ile ilgili bir şeyi göremiyorum. Reklam asmanın da bir kuralı olmalı. Örneğin reklamların toplumun düzenini bozmaması gerekir, insanların ahlakları ile oynanmaması gerekir. Bundan dolayı bu resimlerin reklam amaçlı değil insanları dinden uzaklaştırmak için asıldığına inanıyorum.”şeklinde konuştu.

STK’ların bu afişleri asan şirket ve kurumlarla görüşüp bunların kaldırılması için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini ifade eden Güneş,  “Asılan bu afişler insanları fuhuş’a ve kadına karşı şiddete sürükler. Asılan bu reklam afişleri, küçük bir sorunmuş gibi görünebilir ama bence bu çok büyük bir sorundur. Sivil toplum kuruluşların, partilerin, halkın ve belediyenin bu tür reklam amaçlı asılan afişlere tepki gösterip ellerini taşın altına koyup bu durumu düzeltmeleri gerekir.” şeklinde konuştu. (Ali Adiyaman - İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com