Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mustazaflar Cemiyeti'nden Mevlid Kandili mesajı

Mustazaflar Cemiyeti'nden Mevlid Kandili mesajı

Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi tarafından Hz. Muhammed (sav)'in dünyaya teşriflerinin yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlandı.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2015 Pazartesi 17:44
Mustazaflar Cemiyeti'nden Mevlid Kandili mesajı

Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya teşriflerinin bin 444’üncü yılı münasebetiyle Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi tarafından bir mesaj yayımlandı.

Mustazaflar Cemiyeti tarafından yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi: “Kâinatın, insanlığın zulüm ve vahşetinden dolayı karalar giydiği bir zamanda insanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkaran o Sirac-ı Münir Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya teşriflerinin yıldönümünü yeniden idrak ediyoruz.”

Mesajın devamında, bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olan Hz. Muhammed’in doğumu ve peygamber olarak gönderilmesinin Allah’ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden biri olduğuna vurgu yapıldı.

İnsanlığın zulmün karanlığından kurtulmasının tek çaresinin Hz. Muhammed getirdiği ilahi mesaja sarılmak olduğuna vurgu yapılan mesajda, “Dünya Müslümanlarının izzet bulması ve esaretten kurtuluşu; Hz. Muhammed’in yoluna sımsıkı sarılmak ve aralarında İslam kardeşliğini bir daha tesis etmekle mümkündür. İnsanlık, en büyük rehberi ve kurtuluş öğretmeni olan Hz. Muhammed’i her yönüyle özümsemedikçe ve onun getirdiği ilahi mesajı yaşamadıkça aradan uzun yıllar geçse de insanlık zulüm altında kıvranmaya devam edecektir.” denildi.

Hz. Muhammed’in viladetinin bütün İslam âlemine güzel günler getirmesi temennisinde bulunulan mesajda, “Viladet-i Nebi’nin İslam âlemine, bölgemize huzur ve barışı getirmesine Müslümanlar arasındaki nifakın son bulmasına ve vahdet ağacının yeşermesine vesile olması dileğiyle tüm kardeşlerimizin Mevlid Kandil’ini tebrik ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com