Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Mustazaflar Cemiyeti Urfa'da ‘Şehadet Gecesi’ düzenliyor

Mustazaflar Cemiyeti Urfa'da ‘Şehadet Gecesi’ düzenliyor

Mustazaflar Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Halil Göven, insanlara şehitleri hatırlatmak adına “Şehadet Gecesi” etkinliğini düzenleyeceklerini söyledi. Göven, 25 Şubat’ta düzenlenecek olan şehitleri anma etkinliğine tüm Şanlıurfalılar davet etti.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2016 Pazartesi 11:04
Mustazaflar Cemiyeti Urfa'da ‘Şehadet Gecesi’ düzenliyor

Programın içeriği konusunda bilgi veren Göven, “Mustazaflar Cemiyeti olarak 25 Şubat Perşembe günü saat 19.30’da Urfa City AVM Konferans Salonunda “Şehadet Gecesi” düzenleyeceğiz. Programımız Kur’an-ı Kerim ile başlayacak, bunun yanında ilahi ve marşlar olacaktır. Programda sinevizyon gösterimi, 6-8 Ekim olaylarında çok vahşi bir şekilde şehit edilen Yasin Börü ve arkadaşlarının hayatları canlandırılacaktır. Ayrıca konuşmalar olacak ve son olarak dua okunacaktır inşallah.” dedi.

“Şehitler kendilerini feda edip önümüzü aydınlattılar”

Şehitlerin önümüzü aydınlatan bir kandil olduğunu belirten Göven, “Şehitlerimiz önümüzü aydınlatan bir kandildir. Kendilerini feda edip önümüzü aydınlattılar. Bizlerde şehitlerimizi unutmadığımızı ailemizle, çoluk-çocuğumuzla ve ümmet olarak şehitlerimize sahip çıkacağımızı gösterebilmek için Şubat ayını şehadet ayı olarak kutluyoruz. İnsanlarımıza şehitlerimizi hatırlatmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şehitlerin unutmaması, onların davasına sahip çıkılması için bu programı düzenleyeceklerini söyleyen Göven, daha sonra şunları kaydetti: “Şehitler Allah katında ölü değiller ki Allah Kur’an-ı Kerim’de birçok ayette böyle bahsediyor. ‘Onlar diridirler siz bilmezsiniz, onlar Allah katında rızıklandırılmaktadırlar’ bizlerde bu aziz şehitlerimizi unutmadığımızı, aziz şehitlerimizin yolunu sürdüreceğimizi, çocuklarımızla birlikte sahipleneceğimizi gösterebilmek için bu tür etkinlikler düzenliyoruz.”

Şubat ayında birçok şehidin olduğunu sözlerine ekleyen Göven, “İskilipli Atıf Hoca şapka kanuna ters düştüğü için dönemin istiklal mahkemesi idam edilmiştir. Bunun yanında pusuya düşürülerek şehit edilen Hasan El-Benna, aynı tarihte Şeyh Said’in kıyamı başladı. Ümmetin değerlerinden İmad Muğniye Şam’da şehit edildi. Metin Yüksel Şubat ayında şehit edildi. Filistin’in El-Halil şehrinde camide 63 Müslüman aynı anda şehit edildi. Suriye’de şu anda olduğu gibi 1982’de Hama’da bir katliam yaşandı 40 bin insan Şubat ayında şehit edildi. Şehitlerimizi unutmadığımızı, hatırasını yaşatmak için bu geceyi düzenliyoruz.” şeklinde konuştu.

Son olarak Göven, başta Şubat ayı şehitleri olmak üzere tüm İslam şehitlerinin anılacağı programa, tüm Şanlıurfalıları davet etti. (Ramazan Casuk/Mustafa Gül- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com