Advert
Advert
Advert

Mustafa Zahit, Şehitler için mevlit okutacak

AK Parti Şanlıurfa Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, Çanakkale Savaşı’nda şehit olanların anısına bir gece düzenleyeceklerini ve şehitler için mevlit okutulacağını söyledi.

Mustafa Zahit, Şehitler için mevlit okutacak
Mustafa Zahit, Şehitler için mevlit okutacak
Zahit, yaptığı açıklamada, şehitlerin unutulmaması gerektiğine dikkat çekerek, “17 Mart Cumartesi günü saat 19:00'da Mozaik Alışveriş Merkezinde Grup Dergah eşliğinde mevlit okutacağız. Mevlüt Gecesi okunacak dualar ve Grup Dergah'ın okuyacağı ilahilerle şehitlerin ruhlarına yad edeceğiz” dedi.


Aziz vatan topraklarında milyonlarca şehidin kanı bulunduğunu hatırlatan Zahit, “Aziz vatanımız Türkiye Cumhuriyetini fethetmek için büyük bir orduyla geldiler, zamanın en gelişmiş silahlarına sahiptiler. Amaçları şehitlerimizin kanıyla oluşmuş olan bayrağımızı sallandığı yerden indirmek, ezanımızı ise susturmaktı. Bizim ise topumuz, tüfeğimiz eksikti. Ancak bilmedikleri tek şey Türk Milleti’nin iman gücüydü. İman gücümüz sayesinde bayrağımızı sallandığı yerden indiremediler ve ezanımızı ise susturamadılar. Bugünkü huzurumuz ve rahatımız, vatanımız için kanları veren şehitlerimiz sayesindedir” diyerek şehitlerin unutuldukları zaman öldüklerini vurguladı.

Zahit, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ordusunun savaştığı halklara karşı yaptığı unutulmaz hitabı hatırlattı: “Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar; gözyaşlarınızı dindiriniz, evlatlarınız bizim bağrımızdadır. Bu topraklarda canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır” dedi.

Mevlit gecesine tüm vatandaşları davet eden Zahit, herkesi bu anlamlı geceye beklediklerini sözlerine ekledi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu