Advert
Advert
Advert

Mustafa Yavuz önemli açıklamalarda bulundu

Seçim çalışmalarına aralıksız sürdüren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı Sosyolog Mustafa Yavuz, çıktığı Televizyon programında önemli açıklamalar yaptı.

Mustafa Yavuz önemli açıklamalarda bulundu
Mustafa Yavuz önemli açıklamalarda bulundu

Seçim çalışmaları sürdüren  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı Sosyolog Mustafa Yavuz, Dün akşam çıktığı Güneydoğu Televizyonunda Uğur Er'in Sorularını cevaplayan yavuz gündeme ilişkin önemli açıklamalarda buludu.

Mustafa Yavuz, Şanlıurfa'daki eğitim, gecekondu, sağlık, üretim sorunu, ile ilgili yapılması gerekenleri anlattığı programında aday adayı olmasını şu sözle özeledi; "ben aday adaylığı sürecinin bitimine 2 gün kala başvuruda bulundu. bu bir düşünce ile başladı" dedi.

ÖZEL SEKTÖR İLE DEVLET TEŞVİKİ BİRLEŞTİRİLMELİ

Televizyon programında AK Parti hükümetleri dönemide üretime özel önem verildiğini söyleyen Mustafa Yavuz; "Özellikle Şanlıurfa'da özel sektör ile devlet teşvikinin birleştirilmesi lazım. üretim konusunda Şanlıurfa'da biraz yapısal dağınıklık olduğunu gözlemledim. ama aşılamayacak bir sorun değil. Eğer Şanlıurfa'da özel sektör ile devlet teşvikibirleştirilirse üretimdeki artış gözle görülür bir şekilde artacağına şahit olacağız.

Programda eğitim konusunda da değinen Yavuz, AK Parti döneminde yapılan onca dersliğe rağmen Şanlıurfa'daki nüfus artışı nedeniyle hala desliklere ihtiyacı olduğunu söyledi.

SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM DÜNYAYA ÖRNEK OLDU

Sağlıkta'ki Dönüşüm ile dünyaya örnek bir yatırım yaıldığını söyleyen Mustafa Yavuz; "Şanlıurfa'da hızlı nüfus artışı ve 500 Bine yaklaşan Suriye'den gelen göçmenler nedeniyle sağlık alanında fiziki yetersizlik var. ama önümüzdeki süreçte devam eden yatırımlarla bunları aşacağımızı düşünüyorum. Meclise gitmem durumunda bütün bu konularda gerekli yatırımların yapılması için, Şanlıurfa için elimden geleni yapacağım inşallah" diye konuştu.

SOYAL SORUNLARI ÇÖZMEM İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM

Siyasetin içinde olduğumuz günden bu yana halkla beraberiz diyen Yavuz; "Bu seçim süreci vesilesiyle daha sık bir araya geliyor, istişare ediyoruz. Malum, 7 Haziran seçimleri hem Şanlıurfa hem de ülkemiz için çok önemli bir süreç. AK Parti’nin gerekli milletvekili sayısına ulaşarak hem anayasayı değiştireceği hem de yeni Türkiye yolunda bir adım daha atılacağı bir seçimin arefesindeyiz. Bu süreçte üzerimize düşen görevi yerine getirmek ve özellikle sosyal konulardaki yaralara merhem olmak için yola çıktık. Urfa'da çözülmesi gereken sosyal sorunlar var. o konuda da elimden geleni yapacağıma inaniyorum" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Abdullah     2015-03-04 PROĞRAMI İZLEYINCE HIZMETİN İÇİNDEN BASAMAK BASAMAK YÜKSELEN BİR GRAFİK GÖRDÜM. DOLAYISIYLA DİĞER ADAY ADAYLARDAN FARKLI BİR PROFİL. HALKA FAYDALI OLACAĞINA CANU GÖNÜLDEN İNANIYORUM. BAŞARILAR DİLİYORUM.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!