Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Mustafa Tuz'dan Torba Yasa Uyarısı

Mustafa Tuz'dan Torba Yasa Uyarısı

Giriş Tarihi: 27 Mart 2011 Pazar 14:05
Mustafa Tuz'dan Torba Yasa Uyarısı

Şanlıurfa AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşler Başkanı Mustafa Tuz, “Geçmişte yaşanan krizler nedeniyle etkilenen vatandaşlar için çıkarılan Torba Yasa kapsamındaki borçlar için başvuruda” bulunmasını istedi.

AK Parti İl Başkanlığında açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşler Başkanı Mustafa Tuz; “Sosyal devlet olma olgusu doğrultusunda torba yasası da denilen uzlaşma ve kolaylık yasası çıkarıldı” dedi.

AK Parti iktidarından önceki dönemlerde yaşanan krizden etkilenen ve bu nedenle resmi kurumlara olan borcunu ödeyemeyen vatandaşlara büyük kolaylıklar getiren yasadan herkesin faydalanması gerektiğini ifade eden Mustafa Tuz; “AK Parti olarak devletimiz ve halkımızın barışını sağlamak amacıyla, geçtiğimiz yıllarda ekonomik krizden etkilenen ve halkımızın mağduriyetini gidermek amacıyla, sosyal devlet olma olgusu doğrultusunda, halk arasında “Torba Yasası” olarak da adlandırılan 6111 sayılı uzlaşma ve kolaylık yasasını çıkardık. Bu yasa ile borçlar yeniden yapılandırıldı.

Yasaya göre, 31 Aralık 2010 tarihine kadar ödenmemiş vergiler ile bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, idari para cezaları gümrük vergileri, belediyelerin beyannamelere ilişkin vergileri, 2010’da tahakkuk eden vergileri, ödenmemiş su kullanım ücreti yeniden yapılandırıldı. Şanlıurfalı kardeşlerimiz bu yasadan yararlanmaları için ilgili yerlere müracaata bulunmaları gerekir” dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com