Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Mustafa Özcan Güneşdoğru Balıklıgöl'de unutulmaz gece yaşattı

Mustafa Özcan Güneşdoğru Balıklıgöl'de unutulmaz gece yaşattı

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2011 Cumartesi 09:43
Mustafa Özcan Güneşdoğru Balıklıgöl'de unutulmaz gece yaşattı

Avrupa Kuran’ı Kerim Birincisi ve söylediği ezgi ve ilahilerle tüm Türkiye’nin gönlünde taht kuran Mustafa Özcan Güneşdoğdu Balıklıgöl amfi tiyatroda Kanalurfa’nın canlı yayımladığı programla Şanlıurfalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Küçük çocuklardan oluşan “hafızlar grubunun” eşlik ettiği ve semazenlerin döndüğü gecede Balıklıgöl amfi tiyatro teravih namazından sonra başladı.

 

Şehit Aileleri Derneği tarafından şehitlerimiz anısına ilahi gecesi düzenlenen gecede amfi tiyatro  hınca hınç doldu.

 

Seslendirdiği ilahilerle manevi mekanda manevi  olarak Urfalıları coşturdu.  Mustafa Özcan Güneşdoğdu bilindiği gibi Ramazan ayı boyunca  Kanalurfa’da “iftar saatinde” yaptığı programla herkesin gönlünde taht kurmuştu.

 

MUSTAFA ÖZCAN GÜNEŞDOĞDU KİMDİR?

1970 Çankırı’nın Orta kazasına bağlı Safiyeli köyünde dünyaya geldi. 1979 yılında Almanya’da yaşayan ailesinin yanına geldi. Burada eğitiminin yanı sıra Hamburg Merkez Camii’nde Kur’ân derslerine devam etti.

Konyalı Hafız Ramazan Minas, Samsun Vezirköprülü Kur’a Hafız Halit Tanrıverdi’den Tâlim, Tecvid ve Kıraat dersleri aldı. 1985 yılında ilk Avrupa Kur-ân’ı Kêrim yarışmasında 1.’nci oldu. 1987 yılında Evlendi. 1988-1989 yıllarında Arapca öğrenmek üzere Şam’da eğitim gördü. Osmanlı usulû Arapça tedrisatı aynı zamanda Arapça dilinin inceliklerini öğrenmek için Mısır’a geçti. Arapça eğitimini tamamlayan M. Özcan Güneşdoğdu Almanya’ya geri dönerek Hamm Westfalen eyaletinde ilk olarak İmamlık görevine başladı.

1991 yılının Ocak ayında Suudi Arabistan’ın Mekke Şehrinde 23 Devlet, 52 Cemiyet ve Teşkilatın 182 yarışmacı ile katıldığı 13.’ncü Dünya Devletler arası Kur-ân’ı Kêrim müsabakasında ilk defa Avrupa Müslümanlarını temsilen katıldığı bu yarışmada 1.’nci oldu.

 

 

Mustafa Akkuş / www.balikligol.com

YORUMLAR
  • yorum2016-03-20 02:26:56zehra nesibe ömür

    gerçekten balıklıgöl hocamızın konserleriyle çok güzeldi bizde tv de seyretmiştik

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com