Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Muş'ta 683 proje çalışması yapıldı

Muş'ta 683 proje çalışması yapıldı

Muş'ta 2014 Yılı 4. Dönem Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda, şu ana kadar Muş'ta yaklaşık 683 proje çalışmasının yapıldığı kaydedildi.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2014 Cuma 07:18
Muş'ta 683 proje çalışması yapıldı

MUŞ - 2014 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Vedat Büyükersoy başkanlığında valilik toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Feyat Asya, bölge müdürleri, kaymakamlar, daire müdürleri, belde belediye başkanları ve ilgili STK’lar katıldı. Toplantıda, Muş genelinde yapılan yatırımları değerlendirildi.

Sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Vedat Büyükersoy yaptı. Büyükersoy, kamu yatırımlarının gerçekleştirilmesi ve hizmetlerin yapılması esnasında, kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyon, işbirliği ve yardımlaşmanın arttırılması, kaynakların daha etkin, verimli, tasarruflu kullanılması ve yatırımların daha hızlı gerçekleştirilmesinde koordinasyon toplantılarının büyük katkılar sağladığına dikkat çekti.

Şu ana kadar Muş'ta yaklaşık 683 proje çalışması yapıldığını ifade eden Büyükersoy, "Bunların toplam harcama tutarı 168 milyon ve 3. Dönem harcaması 61 milyon olup nakdi gerçekleşmemiz yüzde 58, fiziki gerçekleşmemiz ise yüzde 86’dır. Yani fiziki gerçekleşme, nakdi gerçekleşmeye göre çok iyi bir orandadır.'' dedi.

Bölgede kış şartlarının ağır ve uzun sürmesi nedeniyle çalışmaların inşaat mevsiminin uygun olduğu zaman aralığında süratli bir şekilde yapılması gerektiğini vurgulayan Büyükersoy; "İnşaat mevsimi olmayan dönem içerisinde projelerin hazırlanması, ihalelerin yapılması çok önemlidir ki, bunlar yapılmadığı takdirde; inşaat mevsimi gelip çattığında işlerimizi yürütmemiz ve tamamlamamız zorlaşmaktadır. Bu konuda bütün arkadaşlarımızın dikkat etmesi gerektiğini paylaşmak istiyorum'' şeklinde konuştu.

Koordinasyon kurulu toplantısı yapılan sunumların ardından sona erdi. (M. Şirin Çağlayan-İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com