Advert
Advert
Advert

Müslüman kadınların festivali

Müslüman kadınların festivali
Müslüman kadınların festivali

Rusya Federasyonuna bağlı Tataristan Cumhuriyetinin başkenti Kazanda 15-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 6. Kazan Uluslararası Müslüman Film Festivalinin bu yılki sloganı Medeniyetler diyaloğundan diyalog medeniyetine olacak.

Organizasyon komitesinden edinilen bilgilere göre, dünyanın çeşitli bölgelerinden sinemacıları ve sanatseverleri buluşturacak festivalde bu yıl 60a yakın ülke kendi yapıtlarını izleyicilere sunacak.

Festivale Türkiye, İran, Mısır, Suudi Arabistan, Suriye, İngiltere, Kanada, ABD, Fransa, Hindistan, Hollanda ve BDT ülkeleri gibi devamlı katılan ülkelerin yanı sıra Hong Kong, Gambiya ve Burkina Faso ilk kez katılacak.
Amaçları arasında, İslamın hümanist düşüncesini yansıtmak ve dünya kamuoyunda objektif İslam görüşünün oluşmasını sağlamak düşüncesinin de yer aldığı festivalde uzun metrajlı, belgesel, kısa ve animasyon film kategorilerinde toplam 54 film yarışacak.

İlki 2005 yılında yapılan ve kırmızı halısından bu güne kadar Catherine Deneuve, Isabelle Adjani, Mark Dacascos, Aydan Şener, Cary-Hiroyuki Tagawa, Armand Assante, Azizolla Hamidnezade, İya Ninidze, Nikita Mihalkov, Eldar Ryazanov, Evgeni Mironov, Margarita Terehova, Aristarh Livanov, Aleksandr Mitta, İgor Petrenko ve Alla Surikova gibi ünlülerin geçtiği Kazan Uluslararası Müslüman Film Festivalinin bu yılki onur konuklarından biri, Roman Polanskinin 2002 yapımı filmi The Pianist (Piyanist) ile Oskar ve Sezar ödüllerini alan Adrien Brody olacak.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!