Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya 'Müslüman bir ülkede böyle yasağın olması ayıptı'

'Müslüman bir ülkede böyle yasağın olması ayıptı'

Başörtüsünün serbest bırakılmasını değerlendiren Ceylanpınar Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Turan, anormal olanın yasağın sürmesi olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2014 Perşembe 10:20
'Müslüman bir ülkede böyle yasağın olması ayıptı'

Başörtüsünün ortaöğretimde serbest bırakılmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Ceylanpınar Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Turan, “Başörtüyle okula gitmenin yasak olması anormaldi ve halkın yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede böyle bir yasağın olması büyük bir ayıptı." dedi.

“Kur’an’ın emrinden bağnazlar rahatsız olur”
"Müslüman bir bayanın Kur'an'ın emri olan başörtü takmasından daha normal ne olabilir" ifadelerini kullanan Turan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hepimizin evinde bulunan, okuduğumuz ve okuttuğumuz Kur’an’ın gereğini yapan bir kızımız, bacımız bu hareketiyle kime zarar vermiş oluyor ki? O halde bundan kimler rahatsız olmaktadır? Tabii ki bağnazlar! Bırakın istedikleri kadar rahatsız olsunlar! Durduğu yerde benim inancımdan, ibadetimden rahatsız oluyorsa biri, giyimimden dolayı eğitim gibi en doğal hakkımdan beni mahrum bırakmaya çalışıyorsa bırakın o kişi öfkesinden çatlasın gitsin!”

“Kızlarımız, inançlarını yaşayarak okusun”
Başörtüleriyle okumak isteyen kızların yasaktan çok çektiğini belirten Turan, "Müslümanlar, bu zulümden çok çekti. Yıllarca zulüm öyküleri gördük, dinledik. Ama Allah’a çok şükür, serbestlik süreci uzun bir zamana yayıldıysa da önce üniversitelerde, sonra kamu kuruluşlarında ve şimdi de ortaokul ve liselerde bu yasak kaldırılabilmiştir. Böylece kızlarımız ve bacılarımızın üzerindeki psikolojik baskı da sona ermiş olmaktadır. Asıl takvanın güzel edepte olduğunu hatırlatarak kızlarımıza okuyun, inancınızı yaşayarak okuyun. Tesettürünüz bilimsel eğitimle uyuşmamaktadır, diyenlere de gülüp geçin." ifadelerini kullandı.  (Mustafa Kaynak - İLKHA)


YORUMLAR
  • yorum2014-09-25 14:24:47TACETTİN ÇOBAN

    SAYIN YAZAR SERBEST OLDU DA NE OLDU?KAPALI AÇIKLARIN SAYISI ARTTI VE ARTMAYA DA DEVAM EDİYOR MAALESEF.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com