Advert
Advert
Advert

'Müslüman bir ülkede böyle yasağın olması ayıptı'

Başörtüsünün serbest bırakılmasını değerlendiren Ceylanpınar Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Turan, anormal olanın yasağın sürmesi olduğunu belirtti.

'Müslüman bir ülkede böyle yasağın olması ayıptı'
'Müslüman bir ülkede böyle yasağın olması ayıptı'

Başörtüsünün ortaöğretimde serbest bırakılmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Ceylanpınar Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Turan, “Başörtüyle okula gitmenin yasak olması anormaldi ve halkın yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede böyle bir yasağın olması büyük bir ayıptı." dedi.

“Kur’an’ın emrinden bağnazlar rahatsız olur”
"Müslüman bir bayanın Kur'an'ın emri olan başörtü takmasından daha normal ne olabilir" ifadelerini kullanan Turan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hepimizin evinde bulunan, okuduğumuz ve okuttuğumuz Kur’an’ın gereğini yapan bir kızımız, bacımız bu hareketiyle kime zarar vermiş oluyor ki? O halde bundan kimler rahatsız olmaktadır? Tabii ki bağnazlar! Bırakın istedikleri kadar rahatsız olsunlar! Durduğu yerde benim inancımdan, ibadetimden rahatsız oluyorsa biri, giyimimden dolayı eğitim gibi en doğal hakkımdan beni mahrum bırakmaya çalışıyorsa bırakın o kişi öfkesinden çatlasın gitsin!”

“Kızlarımız, inançlarını yaşayarak okusun”
Başörtüleriyle okumak isteyen kızların yasaktan çok çektiğini belirten Turan, "Müslümanlar, bu zulümden çok çekti. Yıllarca zulüm öyküleri gördük, dinledik. Ama Allah’a çok şükür, serbestlik süreci uzun bir zamana yayıldıysa da önce üniversitelerde, sonra kamu kuruluşlarında ve şimdi de ortaokul ve liselerde bu yasak kaldırılabilmiştir. Böylece kızlarımız ve bacılarımızın üzerindeki psikolojik baskı da sona ermiş olmaktadır. Asıl takvanın güzel edepte olduğunu hatırlatarak kızlarımıza okuyun, inancınızı yaşayarak okuyun. Tesettürünüz bilimsel eğitimle uyuşmamaktadır, diyenlere de gülüp geçin." ifadelerini kullandı.  (Mustafa Kaynak - İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TACETTİN ÇOBAN     2014-09-25 SAYIN YAZAR SERBEST OLDU DA NE OLDU?KAPALI AÇIKLARIN SAYISI ARTTI VE ARTMAYA DA DEVAM EDİYOR MAALESEF.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!