Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Müslüm Gülel İÖO’da Kutlu doğum etkinliği-FOTO HABER

Müslüm Gülel İÖO’da Kutlu doğum etkinliği-FOTO HABER

Şanlıurfa Müslüm Gülel İlk Öğretim Okulu Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir program düzenledi.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2013 Çarşamba 19:28
Müslüm Gülel İÖO’da Kutlu doğum etkinliği-FOTO HABER


Okul konferans salonunda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bekir AYHAN, Milli eğitim Şube Müdürü Mehmet Sarmış ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Okul öğrencileri tarafından okunan ilahilerle başlayan program, Peygamberimiz Hz. Muhamed’in özlemleyen  Skeçle devam etti. Küçük bir kızın Arif Nihat Asyalı’nın Peygamber efendimiz Muhammed aleyhisselâm öven Nat-ı Şerif’i okuyunca salonda duygu selin neden oldu.


Yine okul öğrencileri tarafından düzenlenen semah gösterisi büyük beğeni topladı.
Programda kürsüye gelen İl Milli eğitim Müdürü Metin İlci şöyle dedi; “Âlemlerin Sultanı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’e yönelik böyle bir programın düzenlenmesi onur verici. Ben bu programın düzenlenmesinde emeği geçen başta okul müdürümüze, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize göstermiş oldukları gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bakın Hz. Peygamberimiz bundan 1400 yıl önce eğitim için ne demiş: “Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz .” H.Z Muhammed’in(sav.) söylediği bu güzel sözde, eğitime önem vermenin gerektiğini anlatıyor bizlere. Dinimiz her daima öğrenmeyi emreder. İnancımız aynı zamanda bize cehaletle mücadele etmemizi emrediyor” dedi.Program sonunda en çok Hadis-i Şerif ezberleyen 3 kız öğrenciye hediyelerini Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ verirken Müslüm Gülel İlk Öğretim Okul Müdürü Selami Bülbül günün önem ve anlamına uygun olarak İlci’ye Kur’an-ı Kerim hediye etti. Daha sonra hadisi şerif yarışmasında dereceye giren öğrencilerle çekilen hatıra fotoğrafıyla program son buldu.

 

 

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Okul Servislerine ‘Korsan’ baskını

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com