Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Muşlular Batıdan gelen otobüsleri güllerle karşıladı

Muşlular Batıdan gelen otobüsleri güllerle karşıladı

Bazı Batı illerinde bölgeden giden araçlara saldırılar olurken Muşlular Batı'dan gelen otobüs yolcularına ikramda bulunarak gül verdi.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2015 Cuma 15:21
Muşlular Batıdan gelen otobüsleri güllerle karşıladı

Bazı Batı illerinde bölgeden giden araçlara düzenlenen saldırılara tepkiler devam ederken anlamlı bir davranış da Muşlulardan geldi. Yaşanan gerginliğin dindirilmesi adında harekete geçen bir grup Muşlu, illerinden geçen karayolunda durdurdukları araçların yolcularına ikramda bulunarak gül verdi.

İkramda bulunan grup adına konuşan Doğan Özlük, "Malumunuz ülkemizde ne yazık ki bir yangın var. Böylesi durumlarda ise hepimizin yangına benzin değil, su dökmesi gerekir. Bu da, illerimize farklı bölgelerden gelen insanlara, araçlara ve yolcu otobüslerine saldırarak, taş atarak değil; gül vererek ve bağrına basarak olabilecek bir şeydir." dedi.

Özlük, Kayseri’de, Kırşehir’de, Ankara’da ve daha başka yerlerde Kürt olduğu için bir insana saldırmanın, Doğu plakası taşıdığı için bir aracı taşlamanın bu yangına benzin dökmek olduğunu göstermek için Batıdan gelen araçlara ve yolculara gül vererek ve ikramda bulunarak bu ateşe nasıl su dökülebileceğini göstermeye çalıştıklarını söyledi.

Özgürce ve güven içinde seyahat ve ikamet etmenin herkesin, en temel insani ve İslami hakları olduğunu belirten Özlük, "Acının ve ölümün rengi, ırkı, dili, dini, coğrafyası olmaz / olmamalı. Bu nedenle ülkenin batısındaki ve doğusundaki halklara, kardeşlerimize ve özellikle gençlere çağrımız şudur: Sırf Kürt olduğu için insanları dövmek, iş yerlerini yakmak, Kürt illerinden gelen arabaları taşlamak, camlarını indirmek; bu yangına odun ve benzin taşımaktır. Olması gereken ve insanlığa yakışan ise; bu insanları bağrına basmak ve onlara ikramda bulunmaktır.
 

Aynı şekilde doğuda da batıl illerinden gelen Türk kardeşlerimizi bağrına basmak ve onlara ikramda bulunmak bu bölge halkının sorumluluğudur." ifadelerini kullandı. 

Herkesi, daha fazla geç olmadan, daha çok can yanmadan, bu yangına su dökmeye çağıran Özlük, "Lütfen elimize bir gül alalım ve etrafımızda ötekileştirilen insanlara uzatalım. Toplumsal barışı sağlamak için bundan başka çıkış yolumuz yok." dedi.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com