Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye MÜSİAD'dan Faruk Çelik'e Tebrik Ziyareti

MÜSİAD'dan Faruk Çelik'e Tebrik Ziyareti

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2011 Salı 22:48
MÜSİAD'dan Faruk Çelik'e Tebrik Ziyareti

MÜSİAD Başkanı Ömer Cihad Vardan ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Milletvekili ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e yeni görevi dolayısıyla makamında tebrik ziyaretinde bulundu.
MÜSİAD ziyaretinde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik,  Avrupa ve ABD'deki ekonomik krizin Türkiye'ye olası yansımalarını değerlendirirken, ''Gelecek aydınlık bir gelecektir, kimse karamsarlık pompalamasın. Türkiye, Türk ekonomisi bunu hak etmiyor, bu güzel gidişata kim neresinden tutacaksa destek versin'' dedi.
Türkiye'nin, son dönemde ekonomi ve demokrasi alanında yükseliş kaydettiğini belirten Vardan, yakalanan bu yükselişin sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.
Vardan, ekonomi ve kamu yönetimindeki yapısal reformların devam etmesinin önemine işaret ederek, MÜSİAD olarak Türkiye'nin büyüme ivmesinin devamı için stratejik dönüşüme ihtiyaç olduğunu söyledi.
Ekonomi ve demokrasi konusunda Türkiye'nin gelişimine katkı sağlamak üzere hazırladıkları raporu Çelik'e veren Vardan, kıdem tazminatı fonu oluşturulması düşüncesini de desteklediklerini bildirdi.
Bakan Çelik de MÜSİAD'ın iletişim içinde oldukları bir sivil toplum örgütü olduğunu, yeni döneminde de bu iletişimi sürdüreceklerini söyledi.
Çalışma hayatıyla ilgili esas amaçlarının çalışma barışını kalıcı kılmak olduğunu vurgulayan Çelik, işçi ve işveren arasındaki diyalogu önemsediklerini ifade etti.
Çelik, yeni dönemin çalışma hayatını huzurlu kılacak adımların atılacağı bir dönem olacağına işaret ederek, şöyle konuştu:
''Dünya büyük bir krizden çıktı. Krizden geçişte Türkiye'de bütün kurum ve kuruluşları, özel ve kamu sektörünün üzerine düşeni yaptığı kanaatindeyim. Biz, kamu olarak yapısal reformları gerçekleştirirken özel sektör alternatif pazar arayışında başarı elde ettiler. Böylece Türkiye'nin 2008-2009 krizinden hızlı çıkmasını gerçekleştirdiler. Özel sektöre müteşekkiriz.
Bugünlerde konuşulan, dedikodusu yapılan, Avrupada birkaç ülkedeki finansal darboğazı, ABD'deki, benim kanaatime göre, siyasi yaklaşımlardan kaynaklanan borçlanma meselelerini Türkiye gündemine farklı şekilde taşımayı doğru bulmuyorum. Türkiye'nin, yapısal reformlarını büyük ölçüde yapmış, reformların takvimini belirlemiş bir ülke olarak nereye geldiğini rakamlar gösteriyor. Bu şekildeki bir ülkeye, ekonomisine haksızlık yapma hakkımız olmadığı inancındayım. Tüm kesimler olarak ileriye bakmalıyız. Önümüzdeki engelleri, terör meselesinin çözümünden eğitim ve sağlığa kadar bütün alanlardaki engelleri kaldırmamız gerekiyor. Bu irade hükümetimizde, özel sektörde, iş dünyamızda var. Gelecek aydınlık bir gelecektir, kimse karamsarlık pompalamasın. Türkiye, Türk ekonomisi bunu hak etmiyor, bu güzel gidişata, kim neresinden tutacaksa destek versin. Hepimiz bu ülkenin birinci sınıf vatandaşlarıyız, çalışmalarımızı bu anlayışla sürdürmeliyiz.''
Konuşmaların ardından Vardan, Çelik'e, üzerinde lale deseni olan çini hediye etti.www.balikligol.com                                          

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com