Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Muş Belediyesi zabıtalara görevde kariyer imkânı sağladı

Muş Belediyesi zabıtalara görevde kariyer imkânı sağladı

Muş Belediyesi, zabıta personellerine görevde yükselme imkânı sağlamak amacıyla 15 günlük eğitim süreci başlattı. Eğitimin ardından zabıtalar yapılan sınavda yarıştı.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2015 Cuma 21:33
Muş Belediyesi zabıtalara görevde kariyer imkânı sağladı

Muş Belediyesi tarafından zabıta personellerine hizmet içi eğitim verildi. 2 haftalık eğitimin ardından sınava giren zabıtalar, başarılı olmaları halinde görevde yükselme kadrosunu almaya hak kazanacak.

Verilen eğitimlerle zabıta birlikteliğini sağlamak için yapılan çalışmalarda verimliliğin artırılmasının amaçlandığını ifade eden Muş Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Avukat Erhan Güler, “Personellerimiz uzun bir süredir, Zabıta Görevde Yükselme Sınavı’nın yapılması için talepte bulunuyordu. Bunun üzerine iki hafta boyunca günde 7 saat olmak üzere personellerimize eğitimler verdik. Hizmet içi eğitimlerimizde, soruların yüzde 60’ı mesleki bilgiye dayalı, yüzde 40’ı da diğer konulardan soruldu. Bu sınavdan başarılı olacak olan personellerimiz görevde yükselme kadrosunu almaya hak kazanacak.” dedi.

Eğitimlerin zabıtaların kadrolarında yükselmelerinin yanı sıra, halkla ilişkiler konusunda da faydalı olacağını belirten Güler, “Zabıta personellerimiz sürekli halkla iç içe bir görev yürütmektedirler. Vatandaşlarla iletişim halinde olan zabıtalar halkın talepleri, görüş ve öneri doğrultusunda yetkilerini kullanmaları gerekir. Halkın sosyal yaşamından gıda tüketimine kadar geniş bir yelpazede görev ve sorumluluğu olan zabıta ekiplerimizin bu anlamda kentte bulunan tüm vatandaşların ortak çıkarlarını ve değerlerini koruyarak hareket etmesi gerekir. Eğitimlerimizin personellerimize ve vatandaşlarımıza faydalı olmasını diliyorum.” diye konuştu.    

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Üniversite öğrenci kulüplerinden ortak açıklama: Referanduma evet!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com