Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Murat Yazar’dan İl Başkanı Karakeçili’ye yalanlama

Murat Yazar’dan İl Başkanı Karakeçili’ye yalanlama

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı Murat Yazar, “İl Başkanı Ömer Karakeçili partide ihracımın söz konusu olduğunu dile getirmiştir. Bu iddia asılsızdır” dedi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2013 Cuma 11:52
Murat Yazar’dan İl Başkanı Karakeçili’ye yalanlama

Murat Yazar yaptığı yazılı açıklamada, çeşitli haber sitelerinde CHP İl Başkanı Ömer Karakeçili’nin kendisi hakkında çeşitli iddiaların ortaya attığını söyledi. Yazar, aday adayı olduğunu ve gerekli müracaatını genel merkeze yaptığını belirtti.

Yetki Parti Merkez Karar Yürütme Kurulunda

Şimdiye kadar tek aday adayı olduğunu bu aday belirleme konusunda Şanlıurfa İl Yönetimi ve İl Başkanı Ömer Karakeçili’nin yetkisinin olmadığını aktaran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı Murat Yazar, şöyle konuştu: “Sadece Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu, daha sonra belirleme yetkisi parti meclisindedir.Diğer bir konu ise mahkeme 02.11.2013 tarihinde 7 kişilik 45 günlük geçici yönetimi kurulu Ömer karakeçili başkanlığında ataması yapılmıştır.Sadece görev yetkileri partiyi 45 gün içinde kongreye götürmektir.Bu süre içinde 15 gün askı süresi bulunmaktır.Görev süreleri 15.12 2013 tarihinde bitiyor. Yani bu teşkilatın tüzüğün 49.maddesi gereğince seçime götürmektir.Bu arkadaşlarımız parti tüzüğünü ihlal ederek seçim kararı almamıştır.Biz ise 25 eski yönetici arkadaşlar olarak  kongreye gidilmesi için 04.12.2013 tarihinde mahkeme başvurduk.Bu ise yasal hakkımız olduğu için başvurduk.Ömer Karakeçili partide ihracımın söz konusu olduğunu dile getirmiştir.Bu iddia asılsızdır.Bu konuda Ömer Karakeçili’nin parti işleyişinden ve tüzüğünden haberdar olmadığını ortaya koymaktadır.Ben aday olsam da olmasam da CHP’de bir nefer olarak çalışacağım.”

CHP Şanlıurfa Teşkilatında çeşitli görevler yaptığını ifade eden Yazar, kamuoyunun bu tür haberlere itibar etmemesini istedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com