Advert
Advert
Advert

"Münih'e ve güney şehirlerimize seferler başlatılmalı"

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO'ya bağlı firmaların, Münih'e ve Güney şehirlerine uçak seferlerinin başlatılmasını istediğini söyledi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı Remzi Topuk, Türk Hava Yolları (THY) Yurtiçi Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat’a Bursa iş dünyasının Yenişehir’den Münih’e uçak seferlerinin başlatılmasını talep ettiğini söyledi.

Türk Hava Yolları (THY) Yurtiçi Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat ve kurum yetkilileri, Meclis Başkanı Remzi Topuk ve Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener’i ziyaret etti. Türk Hava Yolları’nın Türkiye’nin dünyadaki gurur kaynağı olduğunu belirten Remzi Topuk, kurumun başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. Topuk, Yenişehir Havaalanı’nın yerel idarecilerin gayreti ile son zamanlarda yoğun olarak kullanıldığını söyledi.

“Münih’e ve güney şehirlerimize seferler başlatılmalı”

Bursa Yenişehir Havaalanı’nın Gebze-Bursa-İzmir Otoyol Projesi’nin hayata geçmesiyle daha aktif kullanılacağını belirten Remzi Topuk, Bursa iş dünyasının Münih’e uçak kaldırılmasını talep ettiğini hatırlattı. Topuk, “Yenişehir Havaalanı’nı daha fazla kullanmak istiyoruz. Seferler daha artırılabilir. Özellikle firmalarımız, Münih’e haftanın her günü uçak kaldırılmasını talep ediyor. Yabancı sermayeli çok sayıda firma Bursa’da faaliyet gösteriyor. Ayrıca yaz döneminde iş dünyası temsilcilerimiz güney şehirlerimize de belirli dönemlerle uçak seferlerinin başlamasını istiyor. THY’nin seferlerin başlaması noktasında desteklerini bekliyoruz.” dedi.

“İş dünyasından gelen talepler bizim için önemli”

Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat, Bursa iş dünyasının sefer talepleri konusu hakkında çalışma başlatacaklarını belirtti. Bursa’nın her alanda Türkiye’ye büyük değer sağladığını kaydeden Polat, “Bursa iş dünyasının gücünü biliyoruz. Bu konuda BTSO’nun da başarılı çalışmaları var. Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında Bursalı firmaların uçak organizasyonlarıyla yurt dışına götürülmesi, kent ekonomisine büyük katkı sağlıyor. İş dünyamızın talepleri bizim için çok önemli.” diye konuştu.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!