Advert
Advert
Advert

Mülteci Kampında bahar şenlikleri düzenlendi

Şanlıurfa’nın Akçakale Süleyman şah konaklama tesislerinde “halkların kardeşliği” kapsamında bahar şenlikleri düzenlendi. Etkinlikte çalınan müzik eşliğinde coşan Suriyeli mülteci çocuklar bir nebzede olsa yaşadıkları açıları unutmaya çalıştılar.

Mülteci Kampında bahar şenlikleri düzenlendi
Mülteci Kampında bahar şenlikleri düzenlendiSüleyman şah konaklama tesislerinde düzenlenen tiyatral gösterilerde, önce Arapça Hacivat- karagöz, sihirbaz, köçek oyunu en sonunda da palyaço oyunu sergilendi. Unutamayacakları bir gün yaşayan Suriyeli mülteci çocuklar bu tür etkinliklerin her zaman yapılmasını istediklerini dile getirdiler.


Kamp yönetimi tarafından organize edilen tiyatral gösteriler öncesinde kısa bir açıklama yapan ilçe kaymakamı Eyüp Fırat şu açıklamada bulundu ”Kıymetli Suriyeli kardeşlerim, öncelikle hoş geldiniz. Bizler sizleri burada ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Özellikle Akçakale halkına teşekkür ederim. Onlar bu süreçte her türlü fedakârlıkta bulundular. Sizin acılarınız bizlerin acısıdır. İnşallah ülkenizdeki bu zülüm bir gün biter ve bu etkinliği Tellebyat’ta yaparız.”dedi.                                                                            

Haber:İsmail Arslan/Akçakale

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!