Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Mukteda el Sadr, ABD'yi uyardı

Mukteda el Sadr, ABD'yi uyardı

Irak'ın önemli din âlimlerinden Mukteda el Sadr, Amerika Birleşik Devletleri'ni IŞİD'le mücadele ederken, "Irak toprağına müdahale etmemesi" için uyararak, Amerika'nın geri gelmesi durumundan kendilerinin de geri geleceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 22:18
Mukteda el Sadr, ABD'yi uyardı

Irak’ın önemli otoriter isimlerinden Mukteda el Sadır yayınladığı yazılı açıklamada, Bağdat’ın, ABD’den  IŞİD örgütüyle savaşta destek istemesini eleştirerek, “Irak Hükümeti Amerika’nın müdahalesine izin vermemeli” ifadelerini kullandı.

El Sadr, “Bir zalime sığınarak başka bir zalimi çıkartmak haramdır. Askeri müdahale yapıldığı takdirde bu tür grupların Ortadoğu’da destekçileri çoğalacaktır” ifadelerini kullandı.

Sadr, 16 Şubat'ta, siyasi, kültürel ve toplumsal alanda yurt içinde ve dışında faaliyet gösteren tüm ofislerinin kapatılmasını isteyerek, kendisinin ve hareketinin siyasi hayattan çekileceğini açıklamıştı.

Mukteda El Sadr, herhangi bir resmi unvana sahip değil ancak, ülkenin en etkili dini ve politik figürlerinden biri.

Mukteda El-Sadr, Irak'ta ABD işgaline karşı direnen Mehdi Ordusu'nun liderliğini yapmıştı. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com