Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Mükellefler Grup Başkanlığına Muhittin Doğruyol atandı

Mükellefler Grup Başkanlığına Muhittin Doğruyol atandı

Maliye Bakanlığı bünyesinde doğrudan Bakana bağlı olarak faaliyet gösterecek olan Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı,

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2011 Perşembe 19:16
Mükellefler Grup Başkanlığına Muhittin Doğruyol atandı
dün tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 646 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulmuştur. İlgili Kararname öncesinde Maliye Teftiş Kurulu Başkanlığı, Hesap Uzmanları Kurulu Başkanlığı, Gelirler Kontrolörleri Başkanlığı ile Vergi Denetmenleri Büro Başkanlıkları, vergi denetiminin tek elden yürütüleceği Vergi Denetim Kurulu bünyesinde, Vergi Müfettişi unvanı altında toplanmıştır.Bu kapsamda 13.10.2011 tarihi itibariyle Vergi Denetim Kurulu’na bağlı olarak 29 ilde 40 Grup Başkanlığı kurulmuş olup bu başkanlıklardan birisi de Şanlıurfa Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı’ dır.

 

Şanlıurfa Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı’ na 24.11.2011 tarihi itibariyle Grup Başkanı olarak Vergi Müfettişi Muhittin Doğruyol atanmıştır.

 

Muhittin Doğruyol Şanlıurfa Grup Başkanlığıyla ilgili olarak; ‘‘ Başkanlığımızda 23 Vergi Müfettişi, 7 Vergi Müfettiş Yrd. olmak üzere toplam 30 kişilik bir denetim gücümüz bulunmaktadır. Maliye Bakanlığı’nın tek teftiş birimi olup Maliye Bakanına bağlı çalışan Vergi Müfettişleri mesleki yeterliğe sahip konusunda uzman kişilerdir. Vergi Müfettişlerinin vergi incelemeleri dışında teftiş, inceleme ve soruşturma yapma yetkileri de bulunmaktadır. Şanlıurfa Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı’ nın denetime tabi olan iller, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Şırnak illeridir. 2012 yılında Vergi Müfettiş sayımızın artmasıyla  birlikte vergi denetimlerine hız verilecek olup mükellef odaklı vergi incelemesi anlayışımız   devam edecektir. Grup Başkanlığı’nın bütün mükelleflerimize ve Başkanlık çalışanlarına  hayırlısı olmasını dilerim.’’ Şeklinde beyanda bulunmuştur.

 

 

Muhittin Doğruyol, 1976 Mardin Doğumlu, 1993 Savur Lisesi, 1997 9 Eylül Üniversitesi Maliye Bölümü mezunu olup, 2008 Marmara Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı, Muhasebe Finansman Bölümde Master yapmıştır. 1999 Yılında Vergi Denetmen Yrd., 2002 Yılında Vergi Denetmenliğine atanmıştır. Denetim Koordinasyon Müdür Vekilliği, Vergi Denetmenleri Büro Başkanlığı, Mükellef Hizmetleri Grup Müdür V. yapmıştır.  9 Temmuz 2011 tarihinde Vergi Müfettişliğine atandı. Şanlıurfa Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı’ na 24.11.2011 tarihi itibariyle Grup Başkanı olarak atanan Vergi Müfettişi Muhittin Doğruyol halen bu görevi yürütmektedir.  Aynı zamanda Yeminli Mali Müşavir olan Muhitin Doğruyol’ un Transfer Fiyatlandırma adlı yayımlanmış kitabı olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com