Advert
Advert
Advert

Mukaddesata dil uzatanlara pankartlı tepki

Adana'da peygambere dil uzatan CHP'li meclis üyesinin ardından din âlimlerine hakaret içerikli söz sarf eden MHP'li belediye başkanı da halk tarafından pankartla protesto edildi

Mukaddesata dil uzatanlara pankartlı tepki
Mukaddesata dil uzatanlara pankartlı tepki

Adana’da sosyal medya üzerinden Hazreti Peygambere hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan CHP’li Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ali Aydoğan ile İslam alimleri Şeyh Said, İskilifli Atıf Hoca ve Seyid Rıza’ya yakışıksız ifadeler kullanan MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye tepkiler dinmiyor.

Müslümanların kendilerine rehber gördüğü şahsiyetlere dil uzatan Sözlü ve Aydoğan’ı kınayan bazı vatandaşlar, tepkilerini şehrin merkezi caddelerine astıkları pankartlarla ortaya koydular.

Adanalılardan pankartlı ilk tepki, sosyal medya hesabından “Yalancı Muhammed’e ve onun uydurduğu Tanrı’ya inancımız yok” şeklinde çirkin paylaşımda bulunan CHP’li Aydoğan’a geldi.

Çarşı esnafı, kentin en işlek güzergâhlarından olan Saydam Caddesi üzerinde “Dinimize ve Peygamber Efendimize hakaret eden Seyhan Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Ali Aydoğan’ı kınıyoruz” yazılı pankart astı. Uzun süre asılı kalan pankartın CHP’li Seyhan Belediyesi tarafından indirildiği öğrenildi.

Pankartlı bir tepki de İslam âlimleri Şeyh Said, İskilipli Atıf Hoca ve Seyid Rıza’ya “Kancık ruhlu işbirlikçi” diyerek hakaret eden MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye geldi.

Bu sabah Mustafa Kemalpaşa Bulvarı Valilik Kavşağı’nda vatandaşlarca asıldığı öğrenilen pankartla Sözlü’ye tepki gösterildi. İskilipli Atıf Hoca’nın resminin yer aldığı pankartta “İskilipli Atıf Hoca’yı rahmetle anıyoruz” denilirken hemen altında ise “Bakma isminin Hüseyin olduğuna biri Kerbela’da şehid diğeri Adana’da Yezid” ifadelerinin yer aldığı görüldü.

Pankartın kim ya da kimler tarafından asıldığı bilinmezken yaklaşık 2 saat sonra belediye yetkilileri tarafından söküldüğü bildirildi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle