Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Muhtarlara "Madde Bağımlılığı ve Zararları" eğitimi verildi

Muhtarlara "Madde Bağımlılığı ve Zararları" eğitimi verildi

Batman merkez, ilçe ve köy muhtarlarına İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından "Madde Bağımlılığı ve Zararları" ile ilgili eğitim verildi.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2014 Cumartesi 06:09
Muhtarlara

BATMAN - Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Batman merkez, ilçe ve köy muhtarlarına madde bağımlılığı ile ilgili eğitim verildi.

Buna göre Batman Yeni Kültür Merkezi Konferans Salonunda “Madde Bağımlılığı ve Zararları” konulu eğitim verildi. Eğitime Batman merkezi, ilçe merkezleri ve köy muhtarlarının tümü davet edildi.

Gerçekleştirilen eğitime Halk Sağlığı Müdürü Vecheddin Acar, Şube Müdürü Yahya Yetiz ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele Alt Komisyonu üyeleri katıldı Eğitim sırasında Şube Müdürü Yahya Yetiz tarafından madde bağımlılığı ile mücadelenin önemi, konuyla ilgili muhtarlardan beklentiler dile getirilerek destekleri istenildi.

Madde Bağımlılığı İle Mücadele Alt Komisyonu üyesi TUBİM İl Görevlisi Serkan Menderes tarafından da Komisyonun yapısı, çalışma alanları, madde bağımlılığı, bağımlılık yapıcı maddeler ve zararları, madde bağımlılığından çocukları ve gençleri koruyabilmenin yolları hakkında bilgi verildi.

Eğitim sonrasında katılan tüm muhtarlara Madde Bağımlılığı İle Mücadele Alt Komisyonunca hazırlanan afiş, broşür, kartvizit ve kitapçıklar dağıtıldı.

Programla ilgili Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, “Batman Valiliği Makamı Başkanlığınca gerçekleştirilen İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu 10. Toplantısında “Madde Bağımlılığı ile Mücadele Alt Komisyonunca Sivil Toplum Kuruluşları ve Yerel Yönetimlerin ziyaret edilmesi, Komisyonun yapısı, çalışmaları hakkında bilgi verilmesi ve madde bağımlılığı ile mücadele alanında desteklerinin istenilerek ortak çalışma yürütülmesi” kararı alınmıştır. Alınan karara istinaden; Batman’da kurulan Türkiye Muhtarlar Derneği ile Tüm Muhtarlar Derneği ziyaret edilerek, Komisyon hakkında bilgi verilmiş ve mücadeleye tüm muhtarların dahil edilebilmesi için eğitim verilmesi kararlaştırılmıştır.” denildi. (Veysi Rüzgar-İLKHA) 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com