Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Muhtarlar Zamlı maaş istiyor! Ne zaman zamlı maaş alacaklar?

Muhtarlar Zamlı maaş istiyor! Ne zaman zamlı maaş alacaklar?

Hükumetin muhtar maaşlarının bin 300 TL’ye çıkarıldık vaadinin ne zaman gerçekleşeceği merak konusu? maaşı zamlanan muhtarlar ne zaman bu zamlı maaşı alacaklar. TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, muhtar maaşlarını Meclis gündemine taşıdı.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2016 Perşembe 15:44
Muhtarlar Zamlı maaş istiyor! Ne zaman zamlı maaş alacaklar?

Hükumetin muhtar maaşlarının bin 300 TL’ye çıkarıldığı yönündeki açıklamalarına karşın eski maaşlara devam edildiği iddiası Meclis gündemine taşındı.


TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, muhtar maaşlarını Meclis gündemine taşıdı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından cevaplandırılması istemiyle yazılı soru önergesi veren Türkmen, hükümetin muhtar maaşlarının bin 300 TL’ye çıkarıldığı yönünde çeşitli açıklamalarda bulunduğunu kaydederek, bazı bölge ve illerde muhtarların eski maaşlarını aldıkları yönünde kendisine şikayetlerin geldiğini belirtti.

Başta Adana ili Seyhan ilçesine bağlı köy ve mahalle muhtarları olmak üzere zamlı maaş alamayan muhtarların 2016 Mart Ayı itibariyle halen eski maaşlarını aldıklarına dikkat çeken Türkmen, “Muhtarlarımız zamlı maaşlarını ne zaman alacaklar?” diye sordu.

Maliye Bakanı Ağbal’dan günümüz itibariyle muhtar maaşlarının ne kadar olduğunu da soran Türkmen, muhtar maaşlarının bölge ve il bazında değişiklik gösterip göstermediğini, gösteriyorsa bunun nedenlerinin ve gerekçelerinin açıklanmasını istedi.(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği değişti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com