Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Muhtarlar CHP’yi ağırladı

Muhtarlar CHP’yi ağırladı

Şanlıurfa Muhtarlar Derneği her hafta periyodik olarak düzenlediği buluşmalarının bu haftaki konuğu Ferhat Karataş başkanlığındaki Cumhuriyet Halk Partisi Urfa İl yönetim oldu.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2013 Pazar 22:06
Muhtarlar CHP’yi ağırladı

Yönetim Kurulu üyeleri birlikte muhtarların buluşmasına katılan CHP İl Başkanı Ferhat Karataş burada yaşanan sorunlar hakkında bilgi alarak partisinin muhtar sorunlarına yönelik yaptığı çalışmaları aktardı. Asgari ücretin altında maaş alarak kendi sosyal güvence aidatını yatırmak zorunda kalan muhtarların birçok sorun içerisinde kaldığı yönünde eleştirilen alan CHP’li Başkan Karataş, bu konuda yeni bir düzenleme yapılarak sorunların çözümüne yönelik acil adımlar atılması gerektiğini söyledi.

Dernek Başkanı İ. Halil Haktankaçmaz ve dernek üyelerini dinleyerek notlar alan Başkan Karataş görüşme sonrasında yaptığı değerlendirmesinde, “Muhtarlar devletle vatandaş arasında bir köprü vazifesi görüyor. Ama tüm bu yükümlüklere karşın muhtara karşı mantığa aykırı bir hukuk anlayışı var. Maaşı asgari ücretin yarısı kadar olan muhtara aylık 360 lira olan sosyal güvencesini kendisinin yatırması öngörülüyor. Aynı zamanda bir hukukçu olarak bunun hangi gerekçeye dayanan bir devlet anlayışı olduğunu çözmek neredeyse imkansızdır. Bu yaşananlar aynı zamanda evrensel insan haklarına da aykırı bir tutumdur. Biz CHP olarak mecliste bunları gündeme getiriyor ve bu konuda önergeler sunuyoruz. Muhalefet partisi olarak üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

 

‘MUHTARLIK MÜESSESESİ BÜYÜK SIKINTIDA’

Biriken sosyal güvence borçları nedeniyle muhtarların sağlık hizmetlerinden yararlanamayacak dereceye geldiğini ileten Şanlıurfa Muhtarlar Derneği Başkanı İ. Halil Haktankaçmaz ise “Belki 2014’de hiç birimiz burada olmayacağız. Bizler halk tarafından seçilmiş kişileriz. Görev yaptığımız mahallelerde halkımızın tüm sorunları ile ilgileniyor ve onların sorunları için devlet kurumları ile sürekli irtibat halindeyiz. CHP İl Başkanı Karataş ve yönetimini bizim bu sorunlarımızı dinledikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Karataş ve il yönetimi buluşmanın ilerleyen bölümlerinde içerisinde bulunduğumuz barış süreci için de muhtarların üzerine büyük görevler düştüğünü ve bu konuda özverili bir çalışma içerisinde olunması gerektiğini iletti. CHP yönetimi 2 saat süren görüşmenin ardından dernekten ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com