Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Muhittin Meral, Bozova Belediye Başkanlığı için aday oldu

Muhittin Meral, Bozova Belediye Başkanlığı için aday oldu

Ak Parti Bozova İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Meral Ak Parti İl Başkanlığına gelerek resmi müraacatını yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2013 Salı 11:10
Muhittin Meral, Bozova Belediye Başkanlığı için aday oldu

Ak Parti Bozova İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Ziraat Mühendisi Muhittin Meral Ak Parti İl Başkanlığına gelerek resmi müraacatını yaptı. Başvuru dilekçesini Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez'e teslim eden Meral ilçenin hakkına kim hayırlısı ise o olsun dedi.

MUHİTTİN MERAL'İN ÖZGEÇMİŞİ

 

Muhittin MERAL 1966 yılı Şanlıurfa Bozova ilçesi, Yaylak beldesi doğumlu olup, ilk-orta ve lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamladıktan ( 1984 ) sonra Ticaret ve Çiftçilikle uğraştı.  1996 yılında Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak bölümü mezunu olarak lisans eğitimini tamamladı.

Ziraat Mühendisi olarak Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında Sulama Birliklerinin kuruluşu ve Yönetimlerinde Genel Sekreter olarak görev aldı. Amerika Birleşik Devletlerinde Organik Tarım ve Sulama Teknikleri ile ilgili eğitim aldı. Ayrıca bu eğitimler kapsamında ABD Ülkesinde; Conflict Resolution and Mediation (Anlaşmazlıkların Çözümü ve Arabuluculuk) eğitimler almıştır. Bu Eğitimler kapsamında muhtarlık ve bunlara bağlı mezralarda çiftçilik yapan vatandaşların arazi sulamaları sorun ve çözümleri ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir.

2004 yılı Şanlıurfa İli Bozova ilçesi Yaylak Belde Belediyesi AK PARTİ listesinden Belediye Meclis Üyesi seçilerek bir dönem hizmette bulundu. Yaylak Ovası Atataürk Barajı Sulama Birliğinde 10 yıl Meclis Üyeliği yaptı ve 24. dönem AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı oldu.

Şahsına ait arazileri olup ayrıca Çırçır- Prese kütlü Pamuk fabrikası işletmektedir.

GAP kapsamı - Harran Ovası Sulamalarında Genel Sekreter ve Koordinatör olarak görev yapmakta olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vatandaşlara uyar! ‘Seçmen listelerini kontrol edin’

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com