Advert
Advert
Advert

Muharrem Çelikten İstanbul sergisi

Muharrem Çelikten İstanbul sergisi
Muharrem Çelikten İstanbul sergisi

Ressam Muharrem Çelik'in "Köklü Medeniyetimizden İzler" isimli 15. Özel Sergisi İstanbul'da açıldı. Taksim Metro Sergi Salonu'nda açılan sergide sanatçının son 1 yıl içerisinde yaptığı 60 civarında eseri sergilendi.

Serginin açılışına; Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, ünlü Ressam Mehmet Arpacık, Prodüktör ve Köşe yazarı Yusuf Kaplan, Şark Gülü Kırtasiye Tic. ve San. A.Ş ile Monami Pastel Boya yetkilileri, Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Yusuf Kürkçüoğlu, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şube Başkanı M. Kerem Öncel, GAP Haber İmtiyaz Sahibi Cebrail Elmas, Şanlıurfa Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Durak Parlakçı, Viranşehir Dernek Başkanı ve AK Parti Fatih Belediye Meclis Üyesi Necati Erol, Viranşehir Derneği 2. Başkanı İşadamı Mustafa Akyürek, Ceylanpınar Dernek Başkanı Mehmet Tapucu, yazar-şair Asaf Döner, Motif Halk Oyunları Derneği Denetleme Kurulu Üyesi Emin Mancı, Dr. Ömer Görgün ile çok sayıda davetli katıldı.
Serginin açılışında bir konuşma yapan ressam Muharrem Çelik, peygamberler diyarı ilk yerleşim merkezi şanlıurfadan ebu eyübel ensari akşemsettin ve fatihin memleketi istanbuldan 2.ci kez sergi açmaktan onur duyuyorum deyip,bu sergideki amacının anadolu degerlerinin resim sanatıyla günışıgına çıkararak dünyaya tanıtmak oldugu diyip şöyle devem etti,
 
tablolarını oluştururken özelde Urfa, genelde Anadolu motiflerini işlediğini vurguladı. kendine has biçim ve kompozisyonlarla Anadolu medeniyetini tanıttıgınıve böylece ülke kültürüne  katkıda bulunduğunu söyledi.Açılışı gerçekleştiren başta Kagıthane belediye başkanı olmak üzere protokoldekilere çeşitli hediyeler takdim etti(harran evi maketi urfa kalesi maketi isot ve şanlıurfa kültüründe düğün ve evlilikler kitabı ) Viranşehir Dernek Başkanı Necati Erol da yaptığı konuşmada, hemşehrilerinin İstanbul'da böylesine güzel bir sergi açmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

Açılıştan sonra, Monami yetkilileri, ressam Çelik'e bir plaket sundu. Monami yetkilileri, ressam Muharrem Çelik'in çalışmalarının devamını dilerken, "Muharrem Bey'in farklı çalışmalarla Anadolu medeniyetine hizmet edeceği ortadadır" dediler.

Sergide Şanlıurfa rüzgarı da esti. Konuklara Urfa müziği dinletisi eşliğinde, çiğköfte ve Mırra ikramı yapıldı. Sergisine destek veren herkese teşekkür eden ressam Muharrem Çelik ayrıca tüm katılımcılara çeliğin eserlerinden oluşan 2010 takvimi hediye edildi sergiye başta başbakan olmak üzere kültür ve turizm bakanı ertugrul GÜNAY CHP genel başkanı Deniz BAYKAL Ş.urfa Milletvekili Ramazan BAŞAK Saadet partisi genel başkanı Numan KURTULMUŞ İsatanbul büyükşehir belediye başkanı Kadir TOPBAŞ ile Şanlıurfa valisi Nuri OKUTAN 'da çekitkleri telgraflarla sanatçının yanında olduklarını gösterdiler Muharrem ÇELİK'in sergisi 6 Şubat tarihine kadar görülebilir.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler