Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Muhalefet Tatilde Herşey yolunda!..

Muhalefet Tatilde Herşey yolunda!..

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2011 Çarşamba 15:35
Muhalefet Tatilde Herşey yolunda!..

Türkiye son bir haftadır olağanüstü gelişmeler yaşıyor. YAŞ öncesi Genelkurmay Başkanı ve 3 komutanın istifasıyla başlayan ve devamında yaşanan ilkler gündeme damgasını vururken, iktidar cephesinden de peşpeşe açıklamalar geliyor. Muhalefet partilerinde ise derin bir sessizlik hakim.

Meclis'in tatile girmesinin ardından birçok önemli gelişme yaşanırken, bunlardan en önemlisini ise YAŞ toplantısı oluşturdu. Toplantıyı daha önemli hale getiren ise Genelkurmay Başkanı ile 3 komutanın istifası oldu. Balyoz davasından yargılanan komutanların terfi ettirirlmemesi ve dünkü YAŞ toplantısında Başbakan Erdoğan'ın tek başına oturması gündeme damgasını vurdu.

Gazete ve televizyonlarda bu konular uzun uzun tartışılırken AK Parti'den de peşpeşe açıklamalar yapıldı. Herkes muhalefetin ne düşündüğünü merak etti ancak muhalefet partilerinden ne bir ses çıktı ne de bir açıklama geldi.

Meclis tatile girmeden önce sürekli açıklama yapan muhalefet parti temsilcilerinden her hangi bir ses çıkmazken, seçim sonrasında çıkardığı yemin krizi sonrasında her saatb aşı bir açıklama yapan CHP'li vekillerden bir ses çıkmazken, sadece  CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan 'ne demek istediği pek anlaşılamayan' bir açıklama geldi. O da gazetecilerin sorusu üzerine verdiği bir cevaptan ibaret.

MHP'de ise durum daha da kötü. MHP lideri Bahçeli istifaların yaşandığı gün bir açıklama yapmakla yetindi. O da yazlı açıklamaydı. 

BDP'de ise durum farklı değil. Onlar da çıkardıkları kriz sonrasında derin bir sessizliğe gömülerek, meydanı PKK eylemlerine bıraktı.

Türkiye tarihi günler yaşarken muhalefet partilerinin Meclis'in tatile girmesinin ardından derin bir sessizliğe gömülmesi Ankara kulislerinde de çeşitli yorumlara neden oluyor.

Yapılan yorumların en ilginç olanı ise şöyle; 'Türkiye böyle olağanüstü bir durumda kriz yaşamadı, çünkü muhalefet tatilde...!' 

ROTAHABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com