Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Müge Anlı Ödev Evi açıldı

Müge Anlı Ödev Evi açıldı

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2010 Pazar 21:59
Müge Anlı Ödev Evi açıldı

 Hüsnü Özyeğin İlköğretim Okulu'nda açılan Müge Anlı Ödev Evi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış törenine Valisi Nuri Okutan'ın yanı sıra eşi Demet Okutan Tatlı Sert programının sunucusu Müge Anlı , İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Prof.Dr.Arif Verimli ve çok sayıda öğrenci ile vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesinde öğrenciler Vali Nuri Okutan'a büyük sevgi gösterisinde bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende öğrenciler tarafından Halk oyunları gösterisi ve Şanlıurfa türkülerinden oluşan mini bir konser verildi.

Açılış töreninde konuşan Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan eğitimin önemini vurgulayarak şunları söyledi;  "Şanlıurfa zenginlikler ve güzellikler üretmiş bir şehirdir. Şanlıurfa, içinde bulunduğu medeniyetlere katkıda bulunmuş bir coğrafyanın adı ve Peygamberler Şehridir. Şimdi Haleplibahçe'yle Göbeklitepe'yle biliyoruz ki artık insanlık medeniyetinin de merkezi konumunda olduğu arkeolojik kazılarla tespit edildiği kadim bir şehirdir. Şanlıurfa, Türkçemize Halil İbrahim bereketi ve Halil İbrahim sofrasını kazandırmıştır.

Böylelikle ilk  Üniversitenin kurulduğu, tarihte ilk modern tarımın yapıldığı Şanlıurfa mimarinin, musikinin, mutfağın folklorun kendine has bir şekilde tanıtıldığı bir kenttir. Tarihi ve kültürel boyutu böyleyken günümüze baktığımızda Türkiye'de sulanabilir arazinin % 11'i Şanlıurfa'dar.

Şanlıurfa Türkçe'nin Arapça'nın, Kürtçe'nin en güzel şekilde konuşulduğu ve birbirine harmanlandığı bir barış adasır. Bütün bu potansiyeline rağmen bunu sosyal hayatımıza tam anlamıyla yansıtabilmiş değiliz. Bizler bunu eğitim eksikliklerine bağlıyoruz. Başta merkezi idarenin temsilcisi olarak ben ve tüm yerel idareler ve halkımız bu eksikliğin farkındaz. Bunu çözebilmek için de çalışmalarımız devam ediyor. İmece usulüyle derslik sayımızı artırmaya çalışıyoruz. Bunun meyvelerini almaya da başladık. Okul öncesi eğitimde  ve bunu düzeltme yönteminde  bu haliyle şimdi mahallelerimizde kadın merkezleri oluşturduk. Gençlik merkezleri oluşturuyoruz mahallelerde ve bir imece usulü başlattık. Öğretmeniyle öğrencisiyle köylüsüyle muhtarıyla belediye başkayla bir imece usulü oluşturduk. Geçen sene bin 500'ün üzerinde derslik yapıldı, inşallah bu sene de derslikler yapacağız. Şu an itibariyle okul öncesi eğitimde Türkiye beşincisi olarak yer alıyoruz. İnşallah çok daha ileri noktaya geleceğiz. Bizi sevindiren şu; bu imece usulüne artık dışarıdan da destek geliyor. Bu halkaya bence tatlı sert programı da katılmıştır. Müge hanım ve ekibini buradan yürekten gönülden alkışlıyor ve teşekkür ediyorum" dedi.

Müge Anlı ise Şanlıurfa'da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Burada bu okulu gördüm. İstanbulun birçok yerinde böyle okullar yok Ama sayın Vali programımıza konuk olduğunda da bir konunun altını çizmiştik, galiba bu şehirde biraz daha hanımları sosyal yaşamın içine katmak lazım. Hanımlar içinde bir şeyler yapmak lazım. Önce çocuklar diyoruz, sonra onların anneleri. Sizler çocuklarınızı çok iyi yetiştireceksiniz. Bugün ödev evi ile başladık; ancak sayın valinin desteğiyle hanımlar içinde yine bir merkezde beraber olmak istiyoruz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ise eğitimin önemine vurgu yaparak, Vali Nuri Okutan'ın Şanlıurfa'ya gelmesinin ardından eğitim alanında yaptıkları hizmetleri anlattı.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan eşi Demet Okutan ve Müge Anlı ile beraberindeki heyet daha sonra Müge Anlı Ödev Evi'nin açılışını gerçekleştirdiler. Okutan Ana sınıfı öğrencileyle yakından ilgilenerek, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com