Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Müftülükten ve Af Örgütünden kadına yönelik şiddet atölye çalışması

Müftülükten ve Af Örgütünden kadına yönelik şiddet atölye çalışması

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Yoksulluk Atölye Çalışması Şanlıurfa'da yapılıyor

Giriş Tarihi: 6 Mart 2012 Salı 21:14
Müftülükten ve Af Örgütünden kadına yönelik şiddet atölye çalışması
Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Bağlamında Yoksulluk ve Sosyal Dışlanma" projesinin üçüncü atölye çalışması Şanlıurfa'da yapıldı.Diyanet İşleri Başkanlığı ve Uluslararası Af Örgütü'nün işbirliğiyle "Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Bağlamında Yoksulluk ve Sosyal Dışlanma" projesi kapsamında "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Yoksulluk" atölye çalışması, Hilton Otel'de gerçekleştirildi.Açılış konuşmasını Uluslararası Af Örgütü temsilcisi Cahide Sarı yaptı.

Daha sonra Hz. İbrahim (as)’ın makamı Şanlıurfa’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek konuşmaya başlayan Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Huriye Martı, kadının önemine dikkat çekti.İslam dininin 1400 yıl önce kadının önemine dikkat çektiğini belirten Şanlıurfa Müftüsü vekili Mustafa Erdem  Nisa Süresinde “Kadınlarla iyi geçinin” ayeti ile emrediyor” dedi."Aile içi şiddet ve din, medyada kadına yönelik şiddet ve toplumsal cinsiyet, yoksullukla başa çıkmada dini referanslar, ulusal ve uluslararası sözleşmelerde kadına yönelik şiddetle mücadele" gibi konuların ele alındığı atölye çalışmasına, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Huriye Martı, İl Müftüsü vekili Mustafa Erdem ve müftü yardımcısı Şadiye Yılmaz'ın yanı sıra 25 din görevlisi katıldı.

Atölye çalışma programının iki gün süreceği ifade edildi.
Ömer ASLAN / www.balikligol.comVİDEO


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik'te Sahnelendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com