Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Müftülük personeline hizmet içi eğitim kursu

Müftülük personeline hizmet içi eğitim kursu

Adana Müftülüğü bünyesinde çalışan Kur'an kursu hocaları ile din görevlilerinin mesleki gelişimlerini sağlamak amacıyla hizmet içi eğitim kursları verilemeye başlandı.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 14:00
Müftülük personeline hizmet içi eğitim kursu

Adana İl Müftülüğünce,  Kur’an kursu hocaları ile din görevlilerine yönelik Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu’na başlandı. Kursta ilk etapta Kız Kur’an Kursu Öğreticisi 20 bayan hoca ile 40 din görevlisinin eğitimine başlandığı bildirildi.

Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu açılışında konuşan Adana İl Müftüsü Arif Gökce, kursla amaçlarının il merkezi ve ilçelerde bulunan cami görevlilerinin Kur'an-ı Kerimi usulüne uygun okumalarını ve camideki hizmetlerinde daha iyi donanıma sahip olmalarını sağlamak olduğunu söyledi. İl genelinde 2 binin üzerinde din görevlisi bulunduğunu dile getirten Müftü Gökce, gelişen ve değişen şartlara uyumlu personelin yetiştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Eğitim çalışmalarının genişletilerek süreceğini söyledi.

Öte yandan; müftülük personelinin hizmette etkinlik ve verimliliklerini artırmak amacıyla düzenlenen kursun 8 hafta süreceği ve toplamda 160 saat eğitim verileceği belirtildi. Kursta; Kur'an-ı Kerim’i Okumaya Giriş, Tecvit Uygulamaları, Talim Üzere Ezbere Okuma, Talim Üzere Yüzüne Okuma, İmamlık ve Müezzinlik Becerisi Geliştirme gibi derslerin işleneceği kaydedildi.

Derslerin ise İl Müftüsü Arif Gökce, İl Müftü Yardımcısı İhsan Yeğen, Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün, Rehber Din Görevlileri Ömer Altundağ, Erbil Ünüvar, İsmail Kara, Vaizler; İbrahim Öztürk, Hatice Çerçi ve Emine Tuncer tarafından verileceği belirtildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com