Advert
Advert
Advert

Müftülük açıkladı: Camilerde yatmak günah mıdır?

Şanlıurfa’da Ramazan ayının ilk haftası dolmak üzere. peki camilerde yatmak günah mıdır? konuyla ilgili Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık'tan açıklama geldi

Müftülük açıkladı: Camilerde yatmak günah mıdır?
Müftülük açıkladı: Camilerde yatmak günah mıdır? admin

Şanlıurfa’da Ramazan ayının ilk haftası dolmak üzere. Her yıl klasik manzaraların yaşandığı merkezlerin başında camiler geliyor. Ramazan ayı ile beraber camilerde vatandaşlar ibadetlerini yaptıktan sonra kalan vakitlerini camide uyumakla geçiriyor.

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Cami adabına aykırı hareket etmediğimiz taktirde her hangi bir sakıncasının olmadığını söyledi. Açık,“Camiler elimizden geldiği kadar gün içerisinde, hatta gecede açık olması için gayret ediyoruz. Ham olsun daha sıcaklar gelmedi bu yıl. Yine de camilerde kardeşlerimiz dinleniyorlar, uyuyorlar. Edebe, cami adabına uygun olduktan sonra bir sıkıntısı yok. insanlar camilerde Kur’an okuyabilirler, ibadet edebilirler, zikredebilirler, oturabilirler, dinlenebilirler. Cami bizim için bir yaşam alanı.

‘BÜTÜN GÜN CAMİDE UYUMAK DA UYGUN DEĞİL’

Kardeşlerimiz camiye geldiklerinde başka bir kardeşimizi rahatsız etmeyecek şekilde dinlensinler. Gün içerisinde bütün gün camide uyumak da cami adabına uygun değil. dinleniyorsak veyahut yatıyorsak, başka bir kardeşimizin ibadet etmesini engellememiz lazım. Caminin adabına uygun değil. Caminin adabında zikir vardır, tefekkür vardır. Kur’an tilaveti ve namaz vardır.” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık Şanlıurfa İl Müftüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mahooo     2017-06-02 Şehidin mezarını protokoldeki başkanlar guneste beklemesin diye kepçe ile kazdiran adam degil mi bu?
Ali demir     2017-06-02 Bu sahtekar adamın söyledikleri fetvalara inanılmaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir